Pożyczka z komornikiem

Pozyczka z komornikiem

Postępowanie egzekucyjne to ostateczność, która pojawia się w momencie, gdy nie spłacamy Naszych zobowiązań względem wierzycieli. Jest ono prowadzone przez komornika, którego zadaniem jest wyegzekwowanie od Nas należności. W głowie wielu z nas pojawia się wtedy myśl, że sposobem na spłatę zobowiązania komornika będzie pożyczka. Dzięki niej spłacimy nasze zadłużenie wobec komornika. Samą pożyczkę spłacimy zaś w dalszej kolejności. Na pytanie – czy takie rozwiązanie jest możliwe oraz czy takie rozwiązanie jest dozwolone prawnie odpowiedź poniżej. Czy pożyczkę dla zadłużonych z komornikiem można uzyskać przez internet?

Kto może udzielić pożyczki z komornikiem?

 

Pożyczki dla osób zadłużonych (pożyczka dla osób z komornikiem) to instytucja, która staje się coraz bardziej popularna. Wynika to z faktu, iż coraz więcej osób decyduje się na szybkie, krótkoterminowe kredyty, a następnie nie jest w stanie ich spłacać. Ich wynagrodzenie jest zajmowane przez komornika ani oni sami, aby zakończyć postępowanie egzekucyjne chcieliby spłacić komornika właśnie ze środków pochodzących z pożyczki. Komornik nie weryfikuje skąd pochodzą środki na spłatę zadłużenia wobec czego takie rozwiązanie jest teoretycznie możliwe. 

Czy można wziąć pożyczkę lub  na spłatę komornika w banku?

 

Już na starcie trzeba podkreślić że banki działające w tradycyjnych formach tj. jako spółki akcyjne nie udzielają kredytów ani pożyczek na spłatę zadłużenia komorniczego. Banki nie udzielają bowiem kredytów osobom, które mają postępowanie egzekucyjne i widnieją jako dłużnicy w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) i rejestrach BIG. Z uwagi na fakt, iż banki bardzo szczegółowo sprawdzają sytuację finansową i wiarygodność potencjalnych kredytobiorców i pożyczkobiorców to ta informacja się nie ukryje przed pracownikiem banku.

Jak widać, uzyskanie pożyczki na spłatę komornika z banku nie będzie możliwe. 

Pożyczka przez internet lub w instytucji parabankowej

 

Drugim rodzajem instytucji, które oferują pożyczki (ale nie kredyty) tą tak zwane parabanki. Są to podmioty działające na rynku, które bankami nie są, ale celem ich działalności jest udzielanie pożyczek (zazwyczaj na stosunkowo wysoki procent). Takie instytucje, w przeciwieństwie do banków, nie sprawdzają potencjalnego pożyczkobiorcy tak dokładnie. Uzyskanie pożyczki możliwe jest „na dowód”, bez większej weryfikacji w BIKu. Ponadto, uzyskanie pożyczki z takiej instytucji jest możliwe również przez internet. 

Instytucje parabankowe trudnią się między innymi w udzielaniu pożyczek osobom z komornikiem.

Jednak pożyczki uzyskane od takich instytucji zazwyczaj są oprocentowane na bardzo wysoki procent. Ponadto, takie instytucje wymagają ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia np. w postaci zastawu na mieniu ruchomym (na przykład samochodzie). Wynika to z faktu iż pożyczka dla osób zadłużonych z komornikiem jest ryzykowna dla kredytodawcy – może on nie odzyskać środków albo nie odzyskać ich we właściwym czasie.  

Wobec tego, od takiej instytucji będziemy mogli otrzymać pożyczkę na spłatę komornika. Będzie to pożyczka charakteryzująca się następującymi cechami:

– wysokie oprocentowanie
– dodatkowe zabezpieczenie
– brak weryfikacji w BIK, brak konieczności wykazania wysokości zarobków
– krótki termin spłaty
– możliwość jej uzyskania przez internet

Należy pamiętać, że pożyczki oddłużeniowe, czyli pożyczki dla osób z komornikiem udzielane są w niskich kwotach np. do kilku lub kilkunastu tysięcy złotych.

Taka pożyczka jest również wysoce odformalizowana – uzyskanie jej jest możliwe nawet przez internet, jedynie w oparciu o podanie najważniejszych danych. Nie trzeba więc iść do banku, składać wniosku i czekać. Informację dostaniemy praktycznie od ręki. 

Środki z pożyczki na spłatę komornika mogą zostać wpłacone na rachunek wskazany przez pożyczkobiorcę albo mogą zostać mu wypłacone do rąk własnych. W przypadku pierwszego sposobu wypłaty pożyczki z zajęciem komorniczym, środki trafiają na rachunek, a komornik pobiera je  jako nowe zidentyfikowane środki. W przypadku drugim, gdy pożyczka dla osób z komornikiem będzie wypłacona do rąk własnych pożyczkobiorcy, samodzielnie odpowiada on za przekazanie środków do komornika.

Czy pożyczka dla osób z komornikiem to dobre rozwiązanie?

 

Trudno jednoznacznie odpowiedź na to pytanie. Może zdarzyć się tak, że dłużnik, po spłacie komornika, szybko spłaci pożyczkę i zapomni o jakimkolwiek zadłużeniu. Może się jednak zdarzyć tak, że pożyczka z komornikiem doprowadzi do większej spirali zadłużenia. Aby ją spłacić i uniknąć postępowania egzekucyjnego ktoś weźmie kolejną pożyczkę i kolejną… Ponadto, pożyczki dla osób zadłużonych są dość kosztowne – oprocentowanie jest wysokie i trzeba oddać dużo więcej niż się wzięło. Warto więc jednak pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym i uporządkowaniu dotychczasowych zobowiązań zamiast podejmowaniu kolejnych. 

 

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym skupem mieszkań. Dostaniesz całkowicie darmową wycenę online

Chcesz sprzedać mieszkanie? Wyślij formularz online, a otrzymasz darmową wycenę nieruchomości w 24h zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie