Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Ostrołęka

Kiedyś sprzedaż mieszkania odbywała się w sposób bezpośredni kupującemu z ogłoszenia lub pośredni klientowi zaproponowanym przez biuro nieruchomości. Mało kto zastanawiał się nad propozycją firm, które były gotowe wykupić nieruchomość. Na przełomie lat zdania na ten temat się odmieniły, a firmy skupujące wciąż zyskują coraz to większe uznanie. Czy warto z nich korzystać? Czy opłaca się nawiązać taki kontakt? Koniecznie to sprawdźmy. 

Charakterystyka firm kupujących nieruchomości

Firmy, które zajmują się kupnem mieszkań, coraz szerzej oferują swoje usługi i to często na ternie całego kraju. Oferowane usługi na terenie danego regionu może powodować, że traci się szansę na naprawdę dobrą inwestycję. Skup nieruchomości w Ostrołęce oferuje swoje usługi każdemu, kto mieszka w Polsce, w większej miejscowości. W średnich i dużych miastach jest znacznie więcej możliwości inwestycyjnych, dlatego brane pod uwagę są właśnie takie lokalizacje.

Cechą charakterystyczną skupów nieruchomości jest to, że mają w ofercie szybkie przeprowadzenie transakcji sprzedażowej, Co odróżnia skup nieruchomości  od biura nieruchomości? To, że nie trzeba czekać na klienta, tylko od razu można przejść do konkretów, ponieważ firma samodzielnie kupuje nieruchomość. W tym wypadku nie ma mowy o pośredniczeniu ani o prowizji, której klienci biur nieruchomości tak bardzo nie lubią. 

Skup nieruchomości w Ostrołęce czy każdej innej miejscowości wysyła swoich przedstawicieli do klienta, aby móc szybko i bez zbędnych spotkań wykupić mieszkanie, czy każdą inną nieruchomość. Często można liczyć, nie tylko na świetny kontakt ze strony przedstawicieli, którzy w zdalny sposób są w stanie załatwić niemal wszystko, ale także i na pomoc, jeśli nie mamy skompletowanej dokumentacji sprzedażowej. 

Bardzo często można zostać mile zaskoczonym, jeśli po kilkunastu godzinach od wysłania swojego zgłoszenia do firmy, otrzymuje się na maila wiadomość zwrotną. W niej można się spodziewać, chociażby wstępnej propozycji cenowej. To zawsze spore zaskoczenie, ponieważ już następnego dnia można przejść przez etap ustalania szczegółów, gdzie następnie tylko termin rezerwacji spotkania z notariuszem może nas ograniczać. Czasami zdarza się, że nie ma wolnego terminu lub najszybszy możliwy termin jest dostępny w następnym tygodniu, wszystko leży już w rękach kancelarii notarialnej, którą zresztą wybierze klient. Tak właśnie prezentują się profesjonalne firmy, w tym skup nieruchomości w Ostrołęce.

Masz mieszkanie do remontu? Zobacz skup mieszkań do remontu

Wysłanie zapytania do skupu nieruchomości w Ostrołęce

Wysłanie zapytania jest pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby w ogóle rozpocząć procedurę sprzedażową. Decydują się na nią zwłaszcza ci, którym nie udało się przez dłuższy czas sprzedać swojego lokalu mieszkalnego. Także te osoby, które nie mają czasu na wielomiesięczną sprzedaż, nawiązują kontakt z firmą w pierwszej kolejności. Wysłanie zapytania to podstawa, dlatego należy skorzystać z formularza online i wypełnić go. Może to potrwać kilka minut, by następnie móc otrzymać wiadomość zwrotną. Przygotowanie wyceny nie zajmuje wiele czasu, ponieważ pracownicy skupu nieruchomości w Ostrołęce posiadają ogromny bagaż doświadczeń oraz wiedzę, którą stale wykorzystują w swojej pracy. Wysłanie zapytania stanowi odpowiedź na pytania zawarte w formularzu online. To tylko kilkanaście pytań, które będą podstawą do oszacowania wstępnej wartości nieruchomości. Wśród nich znajduje się także kontakt, dlatego nie należy zapominać o zapisaniu w nim swojego adresu mailowego i telefonu. W ten sposób łatwiej ustalić dalsze warunki, które oczywiście są jawne dla każdego klienta. 

Po przesłaniu takiego formularza do biura firmy następuje analiza i oszacowanie wartości nieruchomości. Można się spodziewać, że po krótkim czasie zostanie przesłana wycena do klienta. Już nawet w ciągu dwunastu godzin można cieszyć się ofertą, jaką wystosuje skup nieruchomości w Ostrołęce swojemu klientowi. 

Cena i wycena

Kiedy na poczcie pojawia się wiadomość z firmy skupującej, wówczas mamy pełen obraz propozycji cenowej. To rzetelnie przygotowana wycena, która jest oszacowanie wartości nieruchomości. Wiele osób obawia się, że skup nieruchomości w Ostrołęce zaoferuje niską cenę w zamian za szybkie przeprowadzenie transakcji. To błąd. Firma ta bazuje na wartościach rynkowych, a cena, jaką jest w stanie zaoferować klientowi, sięga niemal 95% wartości. To często więcej, niż proponują rzekomo zdecydowani na zakup klienci z ogłoszenia. Oczywiście w internecie znaleźć można firmy, które oferują szybki skup, nawet w ciągu jednego dnia, ale okazuje się przy tym, że oferta, jaką proponują uwzględnia mniej niż 70% wartości rynkowej. Tutaj nie ma reguły, ale większości zależy na dobrej, a przede wszystkim uczciwej cenie.

Przygotowywana wycena online to uczciwe oszacowanie wartości danej nieruchomości. Jest to dokument, który w żaden sposób nie zobowiązuje klienta do podjęcia współpracy z firmą. Nie jest to także płatny dokument, dlatego warto, chociażby sprawdzić, czy zaoferowana cena pokrywa się niejako z naszymi wyobrażeniami o cenie naszej nieruchomości. Bardzo często przez niewłaściwą i zawyżoną cenę nie ma się możliwości sprzedaży mieszkania. Skup nieruchomości w Ostrołęce ustala cenę, która jest zadowalająca dla każdej ze stron, dlatego grono zadowolonych klientów stale się powiększa.

Zobacz także skup nieruchomości z problemami

Kontakt online

Dla pracowników firmy skupującej mieszkania najważniejszy jest kontakt z klientem. Dzięki temu, że można korzystać z formy kontaktu online, wszystkie ustalenia są omawiane niemal od razu. Ponadto większość pracowników jest do dyspozycji klientów dlatego, jeśli powstają jakieś pytania, można liczyć niemal na natychmiastową odpowiedź. Kontakt online to wygodny i szybki sposób na ustalenie warunków, omówienie terminów spotkania, czy wynalezienie najbliższej kancelarii notarialnej, którą oczywiście klient ma prawo zaproponować samodzielnie. Dzięki temu, że możemy być w kontakcie przez cały czas, jesteśmy na bieżąco informowani o wszystkich ustaleniach czy zmianach. Jest to forma błyskawicznej reakcji ze strony skupu nieruchomości w Ostrołęce, ale wszystko odbywa się w pełni kulturalnie i nienachalnie.

Do kontaktowania się z klientem wykorzystywany jest kontakt telefoniczny oraz mailowy. Dla wielu jest to bardzo komfortowe, dlatego widać już na wstępie, jak bardzo pracownicy firmy angażują się w proces wykupu nieruchomości. Umawianie się na spotkanie w kancelarii notariusza dotyczy przede wszystkim najlepszego terminu, który będzie możliwy do zrealizowania przez obydwie strony. Nie ma się co obawiać, przedstawiciele firmy dbają o to, aby dopasować się do oczekiwań klienta, dlatego dokładają starań, aby spotkać się w umówionym terminie o konkretnej porze.

Jak wygląda proceder sprzedaży?

Skup nieruchomości w Ostrołęce to profesjonalna firma, która respektuje jedynie legalną formę wykupu nieruchomości. Oznacza to tyle, że do sprzedaży mieszkania czy innej nieruchomości potrzebny jest nikt inny, jak notariusz. Podpisy składane są w obecności tego urzędnika. Klient może zaproponować spotkanie w znanej mu kancelarii notarialnej, jeśli ma być to dla niego jakąś formą bezpieczeństwa. 

Firma jest w stanie także spisać umowę przedwstępną, którą można podpisać w obecności notariusza. Może okazać się, że taka forma zabezpieczenia będzie dla klienta najlepszym dowodem na uczciwość i rzetelność skupu nieruchomości w Ostrołęce. Klienci w zasadzie nie widzą potrzeby podpisywania umowy przedwstępnej, skoro cały proces trwa w tak błyskawicznym tempie, że w ciągu kilku dni można cieszyć się udaną sprzedażą mieszkania. 

Podczas spotkania, które odbywać będzie się w biurze notarialnym, należy nie tylko być przygotowanym pod kątem okazania dowodu osobistego, ale także i dokumentów, które są w sprzedaży najważniejsze. Klient, który chce sprzedać swoje mieszkanie, musi mieć teczkę zawierającą akt własności, wypis ksiąg wieczystych oraz zaświadczenia. Wszystko to zostanie z pewnością dokładnie omówione z przedstawicielem, jeszcze przed ustaleniem terminu spotkania w danej kancelarii notarialnej. W razie, gdyby okazało się, że występują jakieś problemy, czy utrudnienia na drodze załatwiania dokumentów, można liczyć na pomoc specjalisty. W firmie pracują wyłącznie profesjonaliści, którym dobro klienta jest najwyższym priorytetem. W myśl zasady, że zadowolony klient, to zadowolona firma, można wysnuć wniosek, że skup nieruchomości w Ostrołęce dba o wszystkich swoich klientów. 

Przy warunkach i ustaleniach omawianych drogą online lub telefonicznie często też schodzi się na temat samego rozliczenia. Firma dysponuje odpowiedniej wysokości kapitałem. Nie trzeba martwić się, że proces sprzedaży przedłuży się ze względu na wystąpienie firmy o kredyt na ten cel. Można być spokojnym, ponieważ wszystko odbywa się bardzo szybko. Rozliczenie w sposób gotówkowy jest możliwy do realizacji, jednak każdy chce się dobrze do tego przygotować, dlatego najlepiej dać znać dzień wcześniej, że oczekuje się rozliczenia gotówkowego. Najczęstszą metodą rozliczenia jest przelew bankowy. Wykonywany w systemie natychmiastowym, ogranicza w znaczny sposób problemy związane z opóźnieniem wskutek księgowania całej kwoty. Klient ma pewność, że wykonany jeszcze w obecności przelew niebawem pojawi się na jego koncie. Dopiero po przelaniu i zaksięgowaniu pieniędzy klient musi udostępnić firmie mieszkanie. To kolejne potwierdzenie, że ma się do czynienia z profesjonalistami, ponieważ wszystko przebiega bezpiecznie, uczciwie i zgodnie z wszelkimi ustaleniami. 

Wielu pyta też o opłacenie kosztów notarialnych. Wszystkie koszty, jakie naliczane są w kancelarii notarialnej, opłacane są przez skup nieruchomości w Ostrołęce. Może być to zaskoczeniem, ale to jeszcze jeden powód, dla którego opłaca się nawiązać współpracę z firmą, która dba o swojego klienta. Takie koszty też nie są niskie. Wielu klientów wobec takiej sytuacji docenia zaangażowanie ze strony skupu. W końcu nie trzeba mieć ze sobą pieniędzy, aby móc sprzedać mieszkanie po dobrej cenie i błyskawicznym tempie.

Zobacz także skup nieruchomości z problemami

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie