Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Jak szybko sprzedac mieszkanie - skup mieszkan skup nieruchomosci

Jak szybko sprzedać mieszanie i za gotówkę? Stając w obliczu konieczności zbycia mieszkania, zależeć Ci zapewne będzie nie tylko na transparentności transakcji i jej zyskowności, ale również na jej szybkości. Szybka sprzedaż nieruchomości to coś, co wielu ludziom wydaje się być niemożliwe – głównie z uwagi na przytłaczający ogrom formalności. W tym artykule pokażemy jednak, że rzeczy niemożliwe to domena baśni, a z nami wszystko jest możliwe. Jak szybko sprzedać mieszkanie? Dowiesz się w tym artykule.

Szybka sprzedaż mieszkania – formalności

Jak słusznie oceniasz, aby szybko sprzedać mieszkanie, niezbędne będzie zatroszczenie się o skompletowanie właściwej dokumentacji. Takie działanie zyska dwojaki efekt.

Po pierwsze, gdy idzie o sprzedaż mieszkania, to formalności są czymś, czego i tak nie unikniesz. Możesz je co najwyżej odłożyć w czasie, ale po co? Im szybciej się za to zabierzesz, tym szybciej pieniądze wpłyną na Twoje konto.

Po drugie, Twój potencjalny kontrahent, również jest przerażony tym mitycznym ogromem formularzy, z jakimi przyjdzie mu się mierzyć. Nietrudno więc wysnuć wniosek, że o wiele przychylniejszym okiem spojrzy na tę nieruchomość, której właściciel oferuje mu odciążenie w tej palącej kwestii.

 

Jak szybko sprzedac mieszkanie - skup mieszkan

 

Ilość dokumentów, które będziesz musiał zdobyć, jest bezpośrednio zależna od rodzaju nieruchomości, którą zamierzasz zbyć. Nie da się jednak ukryć, że istnieją przynajmniej trzy, które będą potrzebne zawsze, gdy chodzi o sprzedaż mieszkania.

Pierwszym i zarazem podstawowym dokumentem, jest odpis z księgi wieczystej, właściwej dla sprzedawanego mieszkania. Księga wieczysta jest dla nieruchomości tym, czym dowód osobisty jest dla człowieka. W tym przypadku, przedstawienie nabywcy rzeczonego dokumentu, będzie stanowiło dla niego zapewnienie, że jesteś właścicielem zbywanej nieruchomości i posiadasz pełnię praw do decydowania o jej losie. Bez jego okazania, szybka sprzedaż mieszkania może nie mieć miejsca.

Kolejną z formalności, jest zaświadczenie o braku zadłużenia mieszkania, wobec właściwej dla niego spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Dodatkowo możesz zostać poproszony o udzielenie podobnej informacji, dotyczącej zaległości podatkowych. Nie ma co się oszukiwać – sprzedaż mieszkania zadłużonego to bardzo trudny temat i nie można oczekiwać, że podejmie się go każdy laik. Jeżeli jednak masz taki problem, to na szczęście są sposoby na jego rozwiązanie. O wszystkim przeczytasz niżej.

Ostatnim z dokumentów, o którym bardzo często się zapomina, jest operat szacunkowy. To dokument, który potwierdza wartość rynkową sprzedawanego mieszkania, a także jego stan techniczny i prawny. Wystawia go certyfikowany rzeczoznawca. W zasadzie trudno o lepsze potwierdzenie Twojej uczciwości i dobrych zamiarów.

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Zadbaj o nie!

Największym współczynnikiem skuteczności sprzedaży, mogą poszczycić się te mieszkania, które najlepiej wyglądają. Chodzi tutaj nie tylko o wzorowy stan techniczny, ale również o to, w jaki sposób mieszkanie prezentuje się podczas oględzin.

Dlatego też, przed podjęciem kroków, mających na celu znalezienie odpowiedniego nabywcy, powinieneś dokładnie przejrzeć zbywaną nieruchomość. W razie potrzeby, napraw wszelkie usterki, a także odmaluj ściany i dokładnie przewietrz mieszkanie. Zadbaj również o stosowną ekspozycję (meble, czy gustowne dodatki), które nadadzą mieszkaniu ciepła i domowej atmosfery.

Takie mieszkanie z całą pewnością rozpali wyobraźnię potencjalnego kupca, czego konsekwencją będzie relatywnie szybka sprzedaż mieszkania. Ostatnim krokiem wydaje się więc napisanie odpowiedniego ogłoszenia i wyczekiwanie na rozentuzjazmowane wiadomości. 

Skup nieruchomości online – czy warto?

Na szczęście, na pytanie „jak szybko sprzedać mieszkanie”, można udzielić odpowiedzi alternatywnej dla wszystkich, opisanych wyżej kroków. Tą odpowiedzią jest skup nieruchomości online, a w tym przypadku, nie pierwszy z brzegu, ale taki, który swym doświadczeniem i profesjonalizmem zachwycił już wielu Klientów. Mowa oczywiście o naszym biurze.

Jedną z kluczowych zalet, jakimi odznacza się współpraca z naszym biurem, jest pełna skuteczność podejmowanych działań, oraz szybkość wykonania transakcji, zupełnie nieznana przy innych metodach. Z nami możesz naprawdę szybko sprzedać mieszkanie – już w ciągu kilku dni! Wystarczy, że wypełnisz Formularz Kontaktowy, a my zaoferujemy Ci bezpłatną wycenę online, zbywanej przez Ciebie nieruchomości.

Co więcej, skupujemy również mieszkania zadłużone, czy takie, których nie może ominąć remont. Z nami każda sprzedaż mieszkania jest możliwa. A może masz problem ze zdobyciem dokumentów? Nie martw się! Możemy zebrać je wszystkie za Ciebie, ograniczając Twoją rolę do podjęcia współpracy. 

Wiesz już, jak szybko sprzedać mieszkanie – wystarczy poświęcić kilka minut na skontaktowanie się z nami, by po paru dniach cieszyć się z zarobionych pieniędzy.

Chcesz sprzedać mieszkanie? Wyślij formularz online, a otrzymasz darmową wycenę nieruchomości w 24h zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie