Jak wycenić mieszkanie? Potrzebujesz wyceny nieruchomości online?

jak wycenic mieszkanie - wycena mieszkania online - wycena nieruchomosci - skup mieszkan

Jak wycenić mieszkanie online? Dużo osób szuka takiej informacji. Dobrze jest znać wartość swojego mieszkania. Jest to wiedza cenna nie tylko wtedy, gdy chcemy je sprzedać, ale również w przypadku wynajmu, brania czegoś w zastaw lub też przy innych, różnorodnych sytuacjach. Przydaje się wiedzieć, jaka jest wartość nieruchomości przy dziale spadku, ale nie tylko wtedy. Coraz częściej wśród dostępnych opcji pojawia się wycena nieruchomości online, która pozwala na szybkie i sprawne poznanie, jak cenne jest konkretne mieszkanie lub dom.

Kiedy przydaje się wycena mieszkania?

Nie ma wątpliwości, że w bardzo różnych sytuacjach przydaje się wycena mieszkania online. Wśród takich sytuacji wymienia się m.in.:

 • chęć sprzedaży mieszkania,
 • prawna zmiana właściciela nie poprzez sprzedaż.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie dokonać takiego orientacyjnego wycenienia nieruchomości. Jeśli jednak nie jesteśmy specjalistami, istnieje poważne ryzyko niedoszacowania lub przeszacowania mieszkania. To zaś sprawia, że możemy mieć bardzo duży problem z tym, aby znaleźć chętnego nabywcę lokalu. Jeśli planujemy sprzedaż mieszkania i interesuje nas darmowa wycena mieszkania, bardzo dobrym pomysłem będzie kontakt ze skupem mieszkania. Wypełniając formularz kontaktowy, otrzymamy profesjonalną wycenę nieruchomości. Co więcej, jest to rzeczywiście wycena nieruchomości online, a zatem całość przebiega niezwykle sprawnie, szybko i bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wartość mieszkania – od czego zależy?

Wiele czynników wpływa na to, jaka będzie ostateczna wycena mieszkania online. Konieczne jest uwzględnienie m.in.:

 • stan prawny nieruchomości,
 • lokalizacja,
 • piętro,
 • metraż mieszkania,
 • rok budowy budynku, w którym znajduje się lokal,
 • rozkład pomieszczeń w mieszkaniu,
 • wysokość czynszu dla spółdzielni (jeśli obowiązuje),
 • stan techniczny lokalu,
 • standard jego wykończenia.

Jak widać, samodzielne wycenienie wartości nieruchomości wymaga bardzo szczegółowego i uważnego zweryfikowania, ile są warte poszczególne elementy mieszkania. Łatwo tu o pomyłkę, a każda pomyłka może oznaczać stratę czasu lub pieniędzy (a często jednego i drugiego). Oprócz wskazanych wyżej czynników warto pomyśleć o tym, czy mówimy o mieszkaniu wyremontowanym, czy też nie. To bowiem znacząco wpływa na stan lokalu, a także na wartość, jaką za nie uzyskamy.

Dlaczego warto wycenić mieszkanie?

Choć będzie dla nas korzystna darmowa wycena mieszkania, jeśli pojawi się konieczność opłacenia np. rzeczoznawcy, warto to zrobić. Dzięki temu zwiększymy szansę na znalezienie odpowiedniego kupca, a także będziemy mieć pewność, ile dokładnie kosztuje nasza nieruchomość. To zaś jest kluczowe, jeśli chcemy wystawić ją na sprzedaż bez udziału pośredników zajmujących się dokonywaniem wyceny.

Mieszkanie do remontu – czy łatwo je sprzedać?

Jak wycenić mieszkanie?

Warto teraz przejść do tego, jak wycenić mieszkanie, aby otrzymać za nie miarodajną, rzeczywistą wartość. W tym przypadku istnieje kilka opcji. Dla osób chcących mieć pewność rozwiązaniem może być posiłkowanie się każdą z nich.

Wycena rzeczoznawcy majątkowego

Zacznijmy od usług rzeczoznawcy majątkowego, czyli osoby mającej poświadczone umiejętności wyceny wartości nieruchomości. Dzięki stosownym certyfikatom i pozwoleniom osoba ta wydaje potwierdzenie wartości, które jest uznawane przez sąd. Z usług rzeczoznawcy korzysta się, gdy weryfikuje się wartość nieruchomości przy dziale spadku. Sprawdza się to również w przypadku m.in.:

 • darowizny,
 • zachowku,
 • hipoteki zaciąganej na nieruchomość.

Wycena wiąże się z opłatami rzędu nawet dwóch tysięcy złotych, jednak przy dzieleniu spadku nie ma innej opcji, jak skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego.

Pośrednik i jego wycena

Zastanawiając się nad tym, jak wycenić mieszkanie, wśród dostępnych opcji mamy również agencje nieruchomości, które zajmują się pośredniczeniem w transakcjach kupna/sprzedaży nieruchomości. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każda agencja oferuje darmową usługę wyceny nieruchomości. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z jej usług, nieraz może sobie zastrzec prawo do pobrania prowizji od późniejszej sprzedaży nieruchomości.

Na co więc postawić?

Podane powyżej propozycje są domyślnym sposobem wyceny nieruchomości, jeśli decydujemy się na to, aby zrobił to ktoś za nas. Obie opcje są dobre, jeśli zależy nam na poznaniu rzeczywistej wartości nieruchomości. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się np. na obie wyceny nieruchomości, jeśli z jakiegoś powodu mamy wątpliwości, czy pośrednik podał nam prawidłową wartość.

Alternatywa dla płatnych usług

Istnieje sposób na to, aby była dostępna dla nas darmowa wycena mieszkania wykonana przez profesjonalistów. Takich ekspertów ma skup mieszkań, który w ramach świadczonych usług zapewnia szybką wycenę wartości mieszkania. Ta wykonana zostanie przez profesjonalistów doskonale znających rynek lokalny. Co więcej, nie jest ona zobowiązująca do ostatecznej sprzedaży. Ta jednak jest polecana, jeśli naszym celem jest sprzedaż mieszkania. Przy korzystaniu z usług skupu dokonamy szybkiej sprzedaży w bardzo dobrej cenie, a także unikniemy żmudnego zajmowania się dokumentacją, gdyż pomoże przy niej skup.

Chcesz sprzedać mieszkanie? Wyślij formularz online, a otrzymasz darmową wycenę nieruchomości w 24h zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie