Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Rumia

Każdy szuka własnego pomysłu na skuteczną sprzedaż mieszkania. Jedni inwestują w biuro pośredniczące w takiej sprzedaży, inni natomiast rozważają nad przygotowaniem odpowiedniego ogłoszenia, które zostanie niebawem opublikowane. Niekiedy zdarza się, że nawet największe zaangażowanie w sprzedaż mieszkania, w tym banery reklamowe czy nawiązanie współpracy z kilkoma pośrednikami nie prowadzi do rychłej sprzedaży. Czemu tak się dzieje? Warto to przeanalizować.

Alternatywa sprzedaży mieszkania

Sprzedaż pośrednia lub bezpośrednia może wiązać się z dłuższym czasem oczekiwania na finalizację transakcji sprzedażowej. Wyliczono, że czas oczekiwania na podpisanie aktu notarialnego wydłużył się na przestrzeni lat nawet o dodatkowe 90 dni. Jest to perspektywa mało zadowalająca. Wielu z nas zastanawia się, czy można to przyspieszyć? Okazuje się, że tak, a wszystko dzięki nawiązaniu kontaktu ze skupem nieruchomości w Rumii, który nie tylko na terenie tego miasta oferuje swoje usługi. Firma ta swoim zasięgiem obejmuje obszar całego kraju, dla wygody każdego, kto potrzebuje szybko i sprawnie sprzedać swoje mieszkanie. 

Alternatywna metoda sprzedaży daje przede wszystkim możliwość szybkiego załatwienia formalności. Firma oferuje usługi bez zbędnych spotkań. W zasadzie większość można zaoferować w sposób zdalny. Jest to jednocześnie komfortowe, jak i trochę zastanawiające. Jak można zdalnie sprzedać mieszkanie? Otóż nie chodzi o stricte zdalną sprzedaż, a zdalne załatwienie formalności. Zdalnie określa się cenę, warunki, ustala się terminy spotkania i ogólnie o kontakt za pośrednictwem zdalnego narzędzia, jakim jest internet i telefon. Skup nieruchomości idzie z duchem czasu, dlatego narzędzie zdalne stanowi podstawę pracy specjalistów. Młodzi ludzie chętnie kontaktują się w ten sposób, a starsi klienci także doceniają szybkość, skuteczność i metody porozumiewania się firmy z klientami. 

Ciekawy dla klientów jest pomysł na wycenianie. Wystarczy tylko wysłać swoje zgłoszenie, aby móc zapoznać się niebawem z ofertą cenową. Przygotowaniem wyceny online zajmują się profesjonalni rzeczoznawcy. Ich rola polega na rzetelnym oszacowaniu wartości prezentowanego budynku. W jaki sposób jest to możliwe, nawet bez obejrzenia na żywo nieruchomości? Wszystko dzięki znajomości rynku nieruchomości, cen rynkowych, a także doświadczeniu. Ceny, które są prezentowane w wycenach, mogą obejmować nawet 95% wartości rynkowej, co oznacza dla klienta bardzo ciekawą propozycję. Pomimo tego, że rzeczoznawcy mają ogromne doświadczenie, wiedzę, to przygotowanie wyceny, która następnie jest wysyłana do klienta, nie zajmuje wiele czasu. Nawet następnego dnia można się spodziewać wiadomości, która przyjdzie na skrzynkę mailową do danej osoby. W formularzu kontaktowym można zawrzeć dodatkowy opis, który pozwoli na jeszcze bardziej precyzyjną wycenę nieruchomości. Skup nieruchomości w Rumii może przedstawić swojemu klientowi bardzo atrakcyjną ofertę, która zainteresuje nawet największego sceptyka.

Jakie ustalenia są omawiane z klientem?

Kiedy jesteśmy gotowi, by podjąć współpracę ze skupem nieruchomości w Rumii, możemy być gotowi na to, że przedstawiciele tej firmy będą chcieli z nami omówić najważniejsze kwestie. Wszystkie ustalenia online to najszybsza metoda na zrozumienie swoich własnych potrzeb. Zarówno skup nieruchomości, jak i klient mają wówczas pełny obraz współpracy. Bez problemu można przejść przez ustalenie warunków współpracy oraz ustalić wysokość ceny ostatecznej. Jeśli nawiązujemy kontakt, możemy się spodziewać, że będzie on podtrzymywany i dostępny do naszej dyspozycji. Przedstawiciel, który będzie prowadził nas przez proces sprzedaży, z pewnością odpowie na najbardziej nurtujące nas pytania. 

Nawet pomoc w dokumentach, która przecież nie leży po stronie kupującej, jest możliwa, gdy tylko kontaktujemy się z firmą skupującą mieszkania. Specjaliści będą w stanie nawet sami podejść do zagadnienia przygotowania dokumentów, które przecież trzeba wyciągnąć z urzędu. Tutaj przyda się upoważnienie, o które zostanie poproszony klient. Niektórym klientom odpowiada w znacznym stopniu pomoc ze strony specjalistów. W ten sposób czują się pewniejsi i mają gwarancję, że nie zostaną sami, jeśli wystąpią kłopoty. 

Ustalenia w związku z dalszą współpracą dotyczyć mogą również kwestii finansów. Można dokładnie omówić jaki sposób zapłaty respektujemy, jako klienci skupu nieruchomości w Rumii. Wielu klientów decyduje się na przelew, jaki wykonuje się podczas podpisywania aktu notarialnego. Są też tacy, którym jedynie gotówka jest na rękę, dlatego firma dostosowuje się do oczekiwań swojego klienta. Ustalenia te odbywają się znacznie wcześniej, by każda ze stron mogła się do tego odpowiednio przygotować. Klient także musi być gotowy na spotkanie u notariusza, dlatego daje się mu czas na zgromadzenie potrzebnych dokumentów. Trzeba pamiętać, że najważniejsze to akt własności (metody nabycia nieruchomości są mało istotne), a także odpis ksiąg wieczystych. Ten ostatni musi być aktualny. Ponadto konieczne jest załatwienie zaświadczeń dotyczących zameldowania osób w danym mieszkaniu oraz zaświadczenia, które będzie równoznaczne z tym, że nieruchomość nie jest zadłużona z tytułu czynszu czy innych opłat eksploatacyjnych. To wszystko musi posiadać ze sobą klient w dniu, kiedy chce on przekazać własność na rzecz firmy skupującej. 

Chcesz sprzedać działkę? Sprawdź skup działek

Czy da się sprzedać nieruchomość z hipoteką?

Na pytanie, czy można sprzedać obciążoną nieruchomość, można odpowiedzieć, że jak najbardziej. Sprzedaż nieruchomości z hipoteką jest dość częstym zjawiskiem. Oczywiście można wnioskować, że taki proces może się wydłużyć, z racji tego, że nie wszyscy kupujący chcą brać udział w kupnie nieruchomości zadłużonej. Wynika to z ich obaw. Kupno zadłużonego mieszkania wygląda w zasadzie tak samo, jak każdej innej nieruchomości. Przez proces sprzedaży bez trudu przechodzi skup nieruchomości w Rumii, który nie obawia się trudnych sytuacji. Wielu właścicieli zadłużonych nieruchomości zwraca się z prośbą o wycenę do takich firm, oczekując dobrej ceny i szybkiego rozwiązania sprawy. Skup nieruchomości w Rumii z pewnością nie przejdzie obojętnie obok takich zgłoszeń, ponieważ wyróżnia go ogromne doświadczenie i wiedza na ten temat. 

Nie tylko nieruchomości zadłużone…

Zastanawiając się nad sprzedażą trudnych nieruchomości, bardzo często bierze się pod uwagę wyłącznie nieruchomości obciążone zadłużeniem. Nie tylko takie sprawiają trudność zarówno właścicielom, jak i przyszłym nabywcom. Problematyczne nieruchomości to przede wszystkim takie, które posiadają pewne wady prawne. Może to być powiązane z księgą wieczystą, postępowaniem spadkowym lub komorniczym. Bardzo często problematyczne dla jednej i drugiej strony okazują się także nieruchomości, które są już wynajmowane, a sprzedaż ma się odbywać na zasadzie przekazania najmu nowemu właścicielowi. Wiele też się mówi o tym, że takie postępowanie nie wygląda zbyt dobrze. Nie jest to jednak odpowiedni temat, aby rozważać kwestię zachowań etycznych. Nawet jeśli sprzedająca strona ma do zaoferowania wyłącznie udział w nieruchomości, mogą pojawić się problemu na drodze szukania odpowiedniego klienta. Zdecydowana większość kupuje mieszkania w konkretnym celu. Chcą znaleźć lepsze miejsce do życia dla siebie i swojej rodziny. Właśnie dlatego wielu takich klientów stroni od problematycznych transakcji, nawet jeśli mieszkanie, którego dotyczy taki proces, prezentuje się idealnie. Skup nieruchomości w Rumii jest najlepszym rozwiązaniem, by móc szybko, sprawnie i bez zbędnych pytań i dociekań sprzedać nawet najbardziej problematyczną nieruchomość.

Zobacz także skup nieruchomości z problemami

Mieszkanie do remontu

Lokal mieszkalny, który jest odświeżony, wyremontowany, nowoczesny to najczęściej poszukiwana opcja przez potencjalnego kupującego. Kiedy stare, zaniedbane mieszkanie przychodzi oglądać klient z ogłoszenia, zazwyczaj szuka najlepszej podstawy do tego, aby podjąć rozmowy negocjacyjne i argumentować znaczną obniżkę ceny złym stanem takiego mieszkania. Takie praktyki często prowadzą do tego, że pogrążony właściciel decyduje się na sprzedaż mieszkania po zaniżonej cenie (nawet wbrew własnym przekonaniom) tylko dlatego, że ma świadomość braku zainteresowania klientów na ten właśnie lokal.

Standard mieszkania to czynnik, który może klasyfikować tak naprawdę wszystko. Jeśli ma się do czynienia z klientami, którzy są chętni na zakup mieszkania w krótkim czasie, ale oczekują nowoczesnego standardu, wówczas rezygnują z kupna zaniedbanego mieszkania. Można to zjawisko wyjaśnić tym, że ludzie nie chcą czekać, aż mieszkanie, które kupili, będzie nadawało się do swobodnego zamieszkania. Prace remontowe, w bardzo zaniedbanym lokalu mogą potrwać nawet kilka tygodni lub nawet miesięcy, w zależności od tego, co trzeba wymienić. Dodatkowo mowa o dużej kwocie na takie prace remontowe, które musi pokryć nowy nabywca. Nie każdy jest też na to przygotowany. W związku z tym tego typu mieszkania mogą nie do końca cieszyć się zainteresowaniem, nawet przy niższej cenie. Chcąc przyspieszyć sprzedaż takiego mieszkania, któremu potrzebny jest solidny remont, można zgłosić się do skupu nieruchomości w Rumii, gdzie szybko można otrzymać propozycję cenową.

Cena zaproponowana przez skup może być niższa, w związku z tym, że ma się do czynienia z zaniedbanym mieszkaniem. Jednak będzie to zawsze obietnica kupna nieruchomości, która być może nie ma innych chętnych. Wycena takiej, jak i innych nieruchomości uwzględnia wiele czynników, które zestawione są z wartościami rynkowymi. W zależności od tego, co mamy do zaproponowania zostanie oszacowana stosowna kwota wykupu. Wygodne dla sprzedających jest także to, że większość ustaleń odbywa się zdalnie. Nie ma potrzeby organizowania niepotrzebnych spotkań, które tylko przedłużają cały proceder. Pamiętać należy także, że skup nieruchomości w Rumii bierze na cel różne nieruchomości. Mieszkania i budynki mieszkalne to tylko niektóre z nich. Pod lupą są także obiekty handlowe, magazynowe, garaże, poddasza, działki czy hotele.

Masz mieszkanie do remontu? Zobacz skup mieszkań do remontu

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie