Jak wyjść z długów szybko i bezpiecznie?

jak wyjsc z dlugow - zadluzone mieszkanie - skup mieszkan, skup nieruchomosci

Masz problem? Nie wiesz, jak wyjść z długów? Różnorodne, nagłe, zaskakujące, a przede wszystkim niemożliwe do przewidzenia sytuacje mogą przyczynić się do powstania sytuacji, w której nagle będzie konieczne zdobycie zastrzyku gotówki. Nieraz oznacza to zaciągnięcie różnego rodzaju zobowiązań, kredytów i pożyczek. Co więc zrobić w takiej sytuacji i jak wyjść z długów?

Jak wyjść z długów pomimo braku posiadania pieniędzy?

Wiele osób zastanawia się przede wszystkim nad tym, jak wyjść z długów nie mając pieniędzy. Jest to faktycznie wyjątkowy problem, który dodatkowo nakręca się poprzez branie kilku kredytów i pożyczek, z których każdy ma być użyty na spłacenie poprzednich. W efekcie wprowadzamy się w stan spirali zadłużenia, a to prowadzi w prostej drodze do pojawienia się kwestii tego, jak wyjść z długów komorniczych. Niezależnie od sytuacji, pierwszym krokiem jest to, aby nie zaciągać niepotrzebnych zobowiązań. Najlepszą drogą jest uświadomienie sobie, że nawyk zaciągania pożyczek jedynie pogłębi problem. Oczywiście, istnieje kilka sposobów na to, aby wyjść z trudnej sytuacji, nie każdy jednak będzie pasować do danej sytuacji.

Jak wyjść z długów finansowych – możliwe rozwiązania

Najkorzystniejszą sytuacją jest taka, w której jeszcze nie doszło do opóźnień w spłacie długów, ale mamy świadomość, że czas naszej wypłacalności ulega zakończeniu. W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy nie uratuje nas któreś z poniższych działań:

 • Wydłużenie okresu kredytowania – w wielu placówkach finansowych można złożyć wniosek o wydłużenie okresu kredytowania, co sprawi, że np. przez jakiś czas spłata będzie płatnie odroczona. Instytucje finansowe często się na to zgadzają, ponieważ w ich żywotnym interesie jest to, aby klient spłacić całe zobowiązanie. Z kolei postawienie na czynności sądowe związane z niewypłacalnym klientem nie są czymś, co chcą banki.
 • Kredyt konsolidacyjny – zadając sobie pytanie o to, jak wyjść z długów zapominamy często o tym, że istnieje produkt bankowy, który jest związany z taką właśnie sytuacją. Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie wszystkich długów w jeden. Niektórzy mogą zadać sobie pytanie o to, jak wyjść z długów finansowych tą metodą. Tu odpowiedź jest prosta. Choć łącznie zwiększymy łączne zobowiązania, możemy ustalić mniejszą miesięczną ratę, którą będziemy w stanie spłacić. Co więcej, możemy dokonać konsolidacji np. tylko części zobowiązań.

Sprzedaż nieruchomości za gotówkę – jak to zrobić?

Jak spłacić chwilówki?

Jednym z lepszych rozwiązań jest uszeregowanie tego, jakie zobowiązania musimy jak najszybciej zamknąć. Odpowiedni plan spłaty jest podstawą wyjścia na prostą. A jak wyjść z długów chwilówek? Najlepszym wyjściem jest planowanie domowego budżetu, co oznacza obniżenie kosztów do minimum. Warto postawić na:

 • Zrezygnowanie z rozrywki (kin, teatrów itp.),
 • Zrezygnowanie z nowych, niepotrzebnych ubrań (kupuj je tylko, gdy jest to konieczne),
 • Obniż koszty żywności – nie kupuj drogich kanapek i nie stołuj się w restauracjach. Postaw na domowe, tańsze jedzenie,
 • Planuj zakupy i posiłki – dzięki gotowej liście zakupów będziesz rozsądniej wydawać pieniądze i ograniczysz niezdrową, a jednocześnie drogą żywność.

Myśląc o tym, jak wyjść z długów nie mając pieniędzy, warto pomyśleć np. o sprzedaży mieszkania i przejściu na mniejsze, tańsze lokum. Samodzielne poszukiwanie kupca może jednak zająć wiele miesięcy, a my możemy nie mieć na to czasu. W takiej sytuacji lepiej postawić na profesjonalny skup nieruchomości, który nabędzie nawet nieruchomość obciążoną hipoteką!

Kontakt z wierzycielami

Nie wiesz, jak wyjść z długów finansowych? Jednym z rozwiązań jest udanie się do wierzyciela. Przede wszystkim nie powinniśmy się tego obawiać, ponieważ prędzej czy później dojdzie do kontaktu i lepiej zrobić to jeszcze przed spotkaniem na sali sądowej. Zamiast chować głowę w piasek lepiej znaleźć sposób na to, jak wyjść z długów chwilówek. Może się okazać, że to właśnie wierzyciel zaproponuje nam optymalne rozwiązanie, dzięki któremu spłacimy cały dług, a jednocześnie unikniemy żmudnej, długotrwałej i stresującej batalii sądowej. Nawet jeśli nie wiesz, jak wyjść z długów, musisz sobie uświadomić jedno: z każdego zadłużenia da się wyjść. Podstawą jest stworzenie skutecznego planu i zadbanie o to, aby faktycznie realizować oszczędny tryb życia.

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Jak wyjść z długów komorniczych?

Jeśli jednak nie zdołaliśmy na czas zapobiec problemom finansowym i weszliśmy w spiralę odwlekania spłaty zadłużenia, pojawia się problem komornika. Jeśli już dostaliśmy od niego pismo, koniecznie powinniśmy sprawdzić, jak wyjść z długów komorniczych. Ten ostatni etap odzyskiwania przez wierzyciela należności nie jest jednak ostatnim etapem. Właśnie na tym etapie deską ratunku może okazać się m.in. wzięcie kredytu konsolidacyjnego. Nieraz wskazuje się również na wyjątkowe zalety płynące z obrotu nieruchomościami. Jeśli istnieje ryzyko, że i tak stracimy mieszkanie bądź mamy nieruchomość gotową do sprzedaży, ratunkiem jest skup biura nieruchomości, który oferuje błyskawiczną, opłacalną transakcję na posiadanej nieruchomości. Jeśli nie wiesz, jak wyjść z długów komorniczych, koniecznie skontaktuj się ze skupem nieruchomości Skup Mieszkań poprzez formularz kontaktowy!

Chcesz sprzedać mieszkanie? Wyślij formularz online, a otrzymasz darmową wycenę nieruchomości w 24h zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie