Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Legionowo

Kiedy chcemy sprzedać mieszkanie, często zastanawiamy się, czy znajdzie się osoba, która będzie chętna na nasz lokal. Obawy przed sprzedażą mieszkania rosną, kiedy ma się do czynienia z mieszkaniem problemowym. Wiele osób obawia się, że nie uda im się szybko i z korzyścią sprzedać mieszkania zadłużonego, a może w stanie, który pozostawia wiele do życzenia. Nawet takie nieruchomości można sprzedać szybko i korzystnie, jeśli tylko wie się, gdzie można się zgłosić. O czym mowa? Przekonamy się o tym w poniższym artykule. 

Sposób na szybką sprzedaż

Szybka sprzedaż mieszkania jest możliwa dzięki temu, że swoją ofertę prezentuje skup nieruchomości w Legionowie. To jedna z lepszych form sprzedaży mieszkania, która odbywa się niemal natychmiast, bo w ciągu kilku dni. Jeśli zastanowić się nad tym, że w obecnej sytuacji sprzedaż mieszkania to nawet kilkanaście miesięcy oczekiwania za klientem, wizja sprzedaży w ciągu kilku dni wydaje się abstrakcyjna. Mimo tego jest to możliwe. 

Czym jest skup nieruchomości w Legionowie?

Zastanowić można się nad tym, czym właściwie jest skup nieruchomości. To doświadczona ekipa, która tworzy firmę cieszącą się dobrymi opiniami już od dłuższego czasu. Wiedza, która jest regularnie uzupełniania oraz stale nabywane doświadczenie sprawiają, że możliwości firmy oferującej skup nieruchomości w Legionowie znacznie poszerzają horyzont. Kiedyś opcja takiej firmy była dedykowana wyłącznie tym, którzy mają trudność w sprzedaży nieruchomości. Osoby, które nie miały problemów z zadłużeniem, stanem lokalu, komornikiem czy postępowaniem spadkowym lub każdym innym problemem raczej opierały się na współpracy z biurem nieruchomości. Nie gwarantowało to szybkiej sprzedaży mieszkania. Obecnie coraz więcej osób przekonuje się, że sprzedaż swojego lokalu takiej firmie to jedne z lepszych pomysłów na szybkie, sprawne i całkiem korzystną w kwestii ceny pozbycie się nieruchomości. 

Jeśli z powodu rosnących kosztów sprzedaż mieszkania zostaje odłożona w czasie, ponieważ brakuje na nie chętnych, na pewno warto rozważyć propozycję, z jaką wyjdzie skup nieruchomości w Legionowie. Pozwoli to przede wszystkim zastanowić się nad ceną, która bardzo często staje się powodem, dla którego klienci rezygnują, chociażby z tego, aby wykonać telefon do właściciela mieszkania i wypytać o nieruchomość.

Co robi skup nieruchomości?

Prócz tego, co oczywiste, czyli kupna nieruchomości jak sama nazwa wskazuje, skup nieruchomości w Legionowie oferuje także profesjonalne przygotowanie wyceny online, pomoc w przebrnięciu przez proces sprzedaży oraz wsparcie na każdym etapie trwania współpracy. Zaczynając od wyceny, warto wspomnieć, że jest ona przygotowywana w momencie, kiedy klient zgłosi się do firmy ze swoją nieruchomością. Na stronie łatwo znaleźć zakładkę wyceny, gdzie należy odpowiedzieć na kilka pytań zawartych w formularzu. To tylko kilka pytań, aby móc jasno określić parametry i stan swojej nieruchomości. Mamy do dyspozycji opisanie swojego mieszkania, co pozwala na bardziej szczegółowe przedstawienie np. sytuacji, która dotyczy danej nieruchomości. Uzupełnienie tych danych zajmie z pewnością tylko kilka chwil, a następnie wystarczy wysłać zgłoszenie, pamiętając, aby zostawić namiar do siebie. Pracownicy, którzy dbają o przygotowywanie wycen nieruchomości, będą rozpatrywać takie zgłoszenia, aby nakreślić wstępną ofertę. Można również zadzwonić, wówczas pracownik będzie chciał z pewnością umówić się w danej nieruchomości, aby dokładnie ją obejrzeć, a następnie podejść do wyceny.

Każda nieruchomość jest odpowiednio wyceniona. By to zrobić, zostaje dokładnie zweryfikowana cena rynkowa w zestawieniu z tym, co ma do zaoferowania klient. Dzięki wycenie mamy obraz tego, na jaką wartość wyceniony został lokal i ile można się spodziewać podczas sprzedaży lokalu. Wielu klientów przekonuje się, że to właśnie tutaj był największy problem, ponieważ cena z wyceny, a to, czego się oczekuje, może być zupełnie rozbieżne. Zbyt wysoka cena (z tym najczęściej się spotykamy) wynika z niewiedzy, braku doświadczenia, a często także z niezauważania wad w nieruchomości, na które oko mają specjaliści. Profesjonalni rzeczoznawcy zdają sobie sprawę, że uczciwa cena jest kluczem do sukcesu, a przesada w jedną czy drugą stronę nigdy nie spotyka się z aprobatą. Skup nieruchomości w Legionowie może oferować klientom wyłącznie uczciwą cenę, która jest realna i zestawiona z wartościami rynkowymi, oczywiście mając tym samym na uwadze ewentualne wady, niedogodności czy problemy np. prawne.

Firma ta bierze na siebie udzielenie pomocy swoim klientom, którzy nierzadko mają problem na przykład ze zgromadzeniem dokumentów. Często zadanie uzupełnienia dokumentacji sprzedażowej pozostawia się specjalistom, którzy wiedzą gdzie wyciągnąć papier. Udzielone upoważnienie zdecydowanie pomoże w uzupełnieniu teczki z dokumentami, zwłaszcza jeśli klient, który chce sprzedać swoje mieszkanie w Polsce, obecnie przebywa poza granicami kraju. 

Chcesz sprzedać działkę? Sprawdź skup działek

Sposób na zdalną sprzedaż

Zdalna sprzedaż to kolejna możliwość, jaką mamy do dyspozycji, jeśli chcemy wykorzystać skup nieruchomości w Legionowie. Oczywiście nie wszystko odbywa się zdalnie, ale większość ustaleń wraz z wyceną mogą przebiegać w ten wygodny i szybki sposób. Pracownicy skupu nieruchomości w Legionowie dokładnie omawiają ze swoim klientem wszelkie najważniejsze elementy współpracy, od tego, jaka cena jest satysfakcjonująca dla obydwóch stron, po określenie nazwiska notariusza, który będzie obecny podczas podpisywania aktu przeniesienia własności.

Zdalna wycena jest na pewno zaskakująca dla klientów, jednak znakomita znajomość rynku nieruchomości i w ogóle dziedziny nieruchomości pozwala na szybkie i zdalne ustalenie wysokości wartości konkretnej nieruchomości, tylko na podstawie informacji oraz zdjęć poglądowych. Zdalny charakter takiej współpracy wpływa na szybkość przeprowadzenia transakcji. Szczegóły można omówić nie tylko przez wiadomości mailowe, ale również telefonicznie. Pracownicy bardzo dbają o to, aby kontakt z klientami był dobry i zawsze czekają w gotowości, by udzielić wsparcia lub odpowiedzieć na pytania. Zdalnie można nie tylko określić wysokość ceny za kupno mieszkania, ale także ustalić miejsce spotkania, termin, jak również określić, czy jesteśmy zainteresowani gotówką, czy przelewem bankowym. To chyba najważniejsze elementy, które trzeba sobie odpowiedzieć, zanim w ogóle określi się termin spotkania. Zdalna sprzedaż, a przynajmniej zdalny kontakt przed bezpośrednią sprzedażą to znaczne ułatwienie zarówno dla klientów, którzy korzystają z usług skupu nieruchomości w Legionowie, jak również samej firmy i pracowników.

Sposób na gotówkę do ręki

Firmy, które zajmują się działem skupowania nieruchomości, mają do dyspozycji spory kapitał. Fundusze odgrywają niewiarygodnie dużą rolę w tym, aby zachęcić klienta do skorzystania z oferty. Nie dosyć, że klient ma możliwość sprzedaży swojej nieruchomości szybko, ustalając konkrety zdalnie, to w dodatku może otrzymać gotówkę i to do ręki. Są to same pozytywne kwestie, które są zauważalne przez klientów. Skup nieruchomości w Legionowie, pomimo tego, że kupuje mieszkania w tym mieście, oferuje swoje usługi w całej Polsce. Jest to niewątpliwa wygoda dla każdego, kto tylko chce sprzedać mieszkanie. Każdemu, kto zdecydował o sprzedaży swojego domu, czy jakiejś dodatkowej nieruchomości, opcja uzyskania szybkiej gotówki do ręki może przypaść do gustu. Nie trzeba oczekiwać na klienta, a następnie za jego decyzją oraz decyzją banku na temat jego pożyczki czy kredytu hipotecznego, co może przeciągać się na kolejne miesiące oczekiwania. Pod tym względem można wyćwiczyć w sobie cierpliwość, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Czasami w życiu pojawiają się takie sytuacje, że nie można długo czekać na sprzedaż, trzeba działać, a gotówką od ręki jest wyznacznikiem tego, czy decydujemy się na sprzedaż i w jakim terminie.

Chcesz sprzedać dom? Sprawdź skup domów

Sposób na pomoc specjalisty

Podczas sprzedaży mieszkania, kiedy decydujemy się na pomoc biura nieruchomości, można liczyć na wsparcie i porady. Taka opcja wiąże się z prowizją. Jeśli jednak chcesz szybko i dobrze sprzedać nieruchomość, możesz liczyć na pomoc i wsparcie ze strony skupu nieruchomości w Legionowie zupełnie za darmo. Tutaj nie ma pobieranej prowizji za to, że udzieli się klientowi porady, czy pomoże mu w kwestii przygotowania dokumentów. Nie jest także pobierana prowizja za błyskawiczny czas reakcji zarówno w kwestii przygotowania wyceny, co odbywa się w ciągu kilkunastu godzin, jak i w kwestii kontaktu i ustaleń z klientem. W niektórych przypadkach szczegółowe omówienie problemu, czy sposobu wyjścia z danej sytuacji jest bardzo pomocne dla klientów firmy. Potwierdzeniem tego są opinie, które pojawiają się co jakiś czas pod adresem firmy. Zadowoleni klienci, którzy sprzedali swoje nieruchomości, otrzymali uczciwą cenę, a w dodatku otrzymali wsparcie i pomoc, nie szczędzą firmie pozytywnych komentarzy. Można się o tym przekonać, czytając je na stronie skupu nieruchomości. 

Dla specjalistów nie ma trudnych transakcji. Jeśli ma się odpowiednią wiedzę, a także miało się już okazję brać udział w podobnych transakcjach, można bez trudu przebrnąć przez żmudny proces sprzedaży. Klienci, którzy stracili nadzieję na sprzedaż nieruchomości, w której na przykład mieszka lokator, mogą wreszcie zobaczyć upragnione światełko w tunelu, ponieważ skup nieruchomości w Legionowie będzie w stanie zaproponować wyjście z takiej sytuacji i atrakcyjny wykup mieszkania. Często też posiadacze mieszkań do remontu, które są w stanie, lekko mówiąc, nie do przyjęcia, odzyskują nadzieję, gdy nawiązują kontakt z firmą. Sam stan nieruchomości nie jest najważniejszym czynnikiem, który określa, czy firma będzie w stanie wziąć na siebie brzemię tej nieruchomości. Kiedy do drzwi puka komornik, a właściciel lokalu niczym tonący brzytwy się chwyta, może odczuć ulgę, gdy skup nieruchomości w Legionowie pomoże mu przebrnąć przez ten proces. Istnieje wiele takich sytuacji, w których firma może zaoferować swoją pomoc, a przy okazji atrakcyjną cenę.

Sprawdź nasz skup nieruchomości komercyjnych

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie