Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Starogard Gdański

Szybka sprzedaż mieszkania po rozprawie spadkowej często dotyczy niespodziewanych sytuacji. Są nimi sytuacje, w których okazuje się, że nieruchomości okazują się zadłużone, mimo że wcześniej nie było wiadomo o takim stanie. W związku z tym wiele osób decyduje się na nawiązanie kontaktu z firmami, które oferują skup. Czy to dobre rozwiązanie? Co można zyskać i którą firmę wybrać? O tym dowiemy się w poniższej części artykułu.

Skup nieruchomości Starogard Gdański – za i przeciw

By móc szybko pozbyć się nieruchomości, która jest, lekko mówiąc, niekorzystną inwestycją, można zwrócić się do firm, które są w stanie zaoferować skup nieruchomości w Starogardzie Gdańskim lub każdym innym mieście. Takimi nieruchomościami są najczęściej mieszkania odziedziczone po rodzinie, która nie była z nami do końca szczera. Zadłużone mieszkania często dziedziczone są, gdzie spadkobiercy nie zawsze są świadomi tego, co tak naprawdę otrzymują. Pomóc w sprzedaży takiej nieruchomości może jedynie doświadczona firma, która będzie wiedziała, w jaki sposób przygotować propozycję cenową. 

Pierwszym elementem przemawiającym za podjęciem współpracy z firmą skupującą będzie z pewnością czas, w którym będzie można sprzedać mieszkanie. Klasyczna sprzedaż odbywa się w ciągu kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu miesięcy oczekiwania i starań, tutaj mowa nawet o kilku dniach, gdzie można pozbyć się niechcianej nieruchomości. Skup nieruchomości ma do zaoferowania przede wszystkim błyskawiczną reakcję na zgłoszenie klienta. Zarówno przygotowanie wyceny, jak i dalsze ustalenia odbywają się zdalnie i bardzo szybko.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę w związku z nawiązaniem współpracy z firmą skupującą, jest rzetelne przygotowanie wyceny. Aż trudno uwierzyć, że wystarczy jedynie wypełnić formularz kontaktowy, odpowiadając przy tym na kilkanaście pytań, by z tego rzeczoznawca mógł przygotować konkretną, rzeczową i często zadowalającą wycenę. Taka wycena online uwzględnić może nawet 95% wartości rynkowej mieszkania, a to oznacza, że cena sprzedaży niczym się nie różni pomiędzy tradycyjną formą sprzedaży a sprzedażą firmie skupującej. Nawet wypada lepiej, bo niejednokrotnie kupujący z ogłoszenia podejmują próby negocjacji, skutecznie zmniejszając pułap cenowy. Skup nieruchomości w Starogardzie Gdańskim może tutaj przebić cenę, jeśli oczywiście mieszkanie będzie tyle warte. 

Kolejnym “za”, który można wyznaczyć na drodze współpracy z firmą skupującą, może być to, że nie uwzględnia się żadnych prowizji. W sumie zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że biura pośredniczące w sprzedaży oferują swoje usługi w ramach niemałej prowizji. Tutaj tego nie ma. Zdarza się, że ludzie wciąż nie dowierzają, że firma, która kupi mieszkanie, nie pobiera opłat w związku z załatwieniem sprawy szybko, bez problemów i po dobrej cenie. Skup nieruchomości w Starogardzie Gdańskim nie będzie wyliczał żadnych dodatkowych opłat w związku z opcją wykupu mieszkania.

Spośród wielu argumentów, które przemawiają za tym, aby podjąć współpracę ze skupem nieruchomości w Starogardzie Gdańskim, można wyliczyć także konkretne nastawienie firmy. Jeśli już zdecydują się wykupić mieszkanie, to nie ma tu mowy o rezygnacji. W zasadzie warto podkreślić, że nie ma sytuacji, dla których firma nie chciałaby skorzystać z wykupu nieruchomości, nawet jeśli owiana jest ona problemami prawnymi. Bez względu na to, czy jest to mieszkanie do remontu, zadłużone, czy nawet z najemcą, każde będzie rozpatrywane i analizowane na podstawie rzeczowej wyceny nieruchomości.

Argumenty przeciw skupu nieruchomości

Trudno tak naprawdę ustalić argumenty dotyczące tego, że skup nieruchomości w Starogardzie Gdańskim jest złą opcją. Dla każdego, komu zależy na szybkości, dobrej cenie, braku prowizji, a także konkretnemu przedstawieniu warunków, taka współpraca się z pewnością opłaci. Zważywszy na fakt tego, że firma bierze pod uwagę nawet najbardziej wymagające nieruchomości, na których trudno byłoby szukać chętnych z ogłoszenia, ciężko byłoby wytyczyć wszystkie te elementy przeciw. 

Dla niektórych to, co jest nie do końca zadowalające, to fakt, że skup nieruchomości w Starogardzie Gdańskim przygotowuje własne wyceny, nie mając na uwadze oczekiwań właścicieli. Tak działają właśnie firmy skupujące. Niektóre pytają, jakie oczekiwania finansowe ma właściciel, inne zupełnie nie biorą tego pod uwagę. Prawda wygląda w ten sposób, że firma skupująca ustala wysokość wartości nieruchomości właśnie na podstawie rzetelnej wyceny. Klient przesyła informacje, najlepiej by były one najbardziej szczegółowe, wraz ze zdjęciami, a w ten sposób szacuje się wartość nieruchomości. Zostaje ona zestawiona z wartościami rynkowymi, aby wyznaczyć najlepszą możliwą cenę. Firma oferuje całkiem dobre warunki cenowe, ponieważ można uzyskać nawet do 95% wartości, co jest bardzo dobrą propozycją. Konkurencyjne firmy mogą oferować nawet poniżej połowy wartości nieruchomości w zamian za szybką sprzedaż. W związku z tym warto zastanowić się, czy oby na pewno ‘narzucana’ kwota przez skup nieruchomości w Starogardzie Gdańskim jest wadą, czy jednak zaletą tej firmy.

Sprawdź nasz skup nieruchomości komercyjnych

Kontakt z firmą

Zastanawiasz się, jak skontaktować się z firmą, która kupuje nieruchomości? Nie ma w tym niczego trudnego. Na stronie, w zakładce ‘wycena online’ znajdziesz formularz, który przeprowadzi Cię przez proces prezentacji nieruchomości. Znajdziesz tam kilkanaście pytań, na które udzielnie odpowiedzi zajmie Ci dosłownie chwilę. Możesz także bardziej szczegółowo opisać sytuację, która dotyczy danego mieszkania, np. postępowanie spadkowe, czy komornicze, które da zupełnie inny obraz sytuacji i wpłynie na przygotowanie wyceny. 

Kontakt z firmą można rozpocząć w bardziej bezpośredni sposób, mianowicie wykonując telefon. Dla wielu jest to forma bezpieczeństwa, aby opowiedzieć przedstawicielowi firmy o swojej sytuacji w spokojny sposób. Można się spodziewać, że nie zostaniemy oceniani, tylko dlatego, że chcemy sprzedać mieszkanie zadłużone. W związku z tym można liczyć na pełną empatię i zaangażowanie ze strony firmy, która wykaże się profesjonalizmem. Skup nieruchomości w Starogardzie Gdańskim nie jest oczywiście jedyną opcją. Absolutnie nie oznacza to, że tylko mieszkańcy Starogardu Gdańskiego mają okazję korzystnie sprzedać swoje mieszkania. Warto podkreślić, że firma ta działa na terenie naszego kraju, niezależnie od miejsca, w którym znajduje się mieszkanie do sprzedania. Jednym z podstawowych warunków jest najczęściej wielkość miejscowości, aby przekraczała ona ok. 10000 mieszkańców, poza tym niczego nie trzeba robić. Oznacza to, że osoby, które mają na sprzedaż nieruchomości w średnich i większych miastach, mają szansę na uczciwą sprzedaż po bardzo dobrej cenie i na jasnych warunkach. Wystarczy tylko podjąć kontakt z firmą, na temat czego zostało już wiele powiedziane w powyższym akapicie.

Na czym polega sprzedaż mieszkania firmie?

Można się zastanawiać nad tym, czy są jakieś różnice pomiędzy tradycyjną sprzedażą nieruchomości a skupem mieszkań przez firmy. Różnice są, ale nieznaczne. Cała procedura sprzedażowa wygląda całkiem podobnie. Szczegół różnicy dotyczy przede wszystkim ceny, jaka ustalana jest przez firmę skupującą, a nie przez właściciela mieszkania. 

Omówienie wszystkich warunków odbywa się na tej samej zasadzie, co w przypadku tradycyjnej formy sprzedaży. Tutaj także podpisywane są umowy sprzedaży, na przykład umowa przedwstępna, która nie musi, ale może być zawierana pomiędzy stronami. Zazwyczaj przebieg transakcji jest tak gwałtowny, że zazwyczaj nie ma czasu na podobne spotkanie, by podpisać umowę przedwstępną, a strony umawiają się na podpisanie aktu notarialnego. Skup nieruchomości w Starogardzie Gdańskim preferuje podpisanie aktu w miejscu, gdzie znajduje się mieszkanie. Klient w związku z tym będzie mógł zaproponować kancelarię notarialną w swoim mieście, w której dojdzie do finalizacji transakcji.

W trakcie trwania takiego spotkania w kancelarii wszystko przebiega podobnie jak podczas sprzedaży nieruchomości osobie z ogłoszenia, czy za pośrednictwem biura nieruchomości. Zostaje odczytany dokument, złożone podpisy, a także przekazanie środków, które widnieją w umowie. Firma rozlicza się ze swoim klientem poprzez przekazanie gotówki. Może także zaoferować wykonanie przelewu na konto klienta. Kiedy sprzedający otrzymuje pieniądze do ręki, musi wówczas przekazać mieszkanie nowemu właścicielowi. Oznacza to, że mieszkanie musi być puste, a klucze przekazane przedstawicielowi firmy. Jeśli jednak mowa o rozliczeniu poprzez przelew bankowy, często problemem jest księgowanie pieniędzy, dlatego skup nieruchomości w Starogardzie Gdańskim oferuje przekazanie kluczy w momencie, gdy pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie klienta. To bardzo bezpieczne posunięcie, które uspokaja osobę sprzedającą.

By dobrze przygotować się do tego spotkania, trzeba posiadać nie tylko dokumenty, o których poinformuje nas przedstawiciel firmy, ale także i ważny dokument potwierdzający tożsamość. Niektórzy zapominają o tym fakcie, z czego następnie wyniknąć mogą niespodziewane sytuacje. Nic więcej prócz tego nie ma sensu zabierać. Można by jeszcze zapytać o koszty notarialne, bo ostatnimi czasy nastała moda na dzielenie się takimi kosztami. W tym przypadku nie ma się czego obawiać. Wszystkie te koszty zostaną w pełni pokryte przez skup nieruchomości w Starogardzie Gdańskim. Firma jest w tej transakcji stroną kupującą, a więc bierze na siebie pokrycie kosztów, jakie są naliczane z tytułu przygotowania aktu notarialnego i nie tylko. W związku z tym można domniemać, że nawiązanie współpracy z firmą, która skupuje nieruchomości, nie wiąże się z żadnymi kosztami, jeśli chodzi o stronę sprzedającą. Nie ma prowizji, nie trzeba myśleć o opłaceniu kosztów notarialnych, nawet nie płacimy za przygotowanie dokumentu, jakim jest wycena, co mogłoby być nie do pomyślenia. Tak właśnie wygląda sprzedaż mieszkania firmie, która zajmuje się kupowaniem nieruchomości w profesjonalnym znaczeniu i w sposób legalny.

Prowadzimy też skup nieruchomości z lokatorami

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie