Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Skierniewice

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży nie zawsze jest łatwym zadaniem. Bardzo często okazuje się, że właściciele mieszkań zderzają się ze ścianą, jeśli chodzi o sprzedaż swojego mieszkania. Problemy wynikające ze sprzedaży można szybko rozwiązać. Jak to zrobić? Wystarczy rozważyć propozycję, jaką oferują skupy nieruchomości w Skierniewicach. To bardzo dobra propozycja, dzięki której można w prosty sposób, w szybkim czasie podpisać umowę przeniesienia własności na innego właściciela po okazyjnej cenie.

Jak to zrobić?

Na pytanie, jak to zrobić, czyli w jaki sposób nawiązać współpracę z firmą, która zaoferuje nam skup nieruchomości, wystarczy tylko odwiedzić stronę tej firmy. Znajdziemy tam bez większych problemów zakładkę, która przekieruje nas do formularza, dzięki któremu będzie można szybko i łatwo zgłosić swoją nieruchomość. Wypełnieniem tego formularza zająć się można w kilka chwil. To bardzo proste, trzeba tylko udzielić odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące oczywiście nieruchomości. Nie powinno być w związku z tym problemów. Wystarczy określić rok budowy nieruchomości, metraż, ilość pomieszczeń, a także wziąć na cel standard, jaki jest oferowany w związku z jego kupnem. Wszystkie dodatkowe informacje można śmiało wpisać w sekcji ‘dodatkowe informacje’, gdzie powinniśmy nakreślić na przykład powód sprzedaży, czy to, że mieszkanie być może jest zadłużone lub jest przedmiotem postępowania spadkowego. Skup nieruchomości w Skierniewicach dokładnie przeanalizuje wszystkie wytyczne i określi wysokość oferowanej ceny w ramach kupna mieszkania. Jeśli taka opcja nie będzie wchodziła w rachubę, wówczas z pewnością można liczyć na otrzymanie odpowiedzi zwrotnej wraz z wyjaśnieniem powodu takiej decyzji firmy. Do takich sytuacji dochodzi niezwykle rzadko, ale warto mieć na uwadze, że jeżeli z jakichś powodów nie będzie można nam pomóc, na pewno otrzymamy wyjaśnienie. 

Do tego, aby zgłosić się do firmy w celu wyceny nieruchomości, można posłużyć się bardziej bezpośrednim kontaktem, na przykład telefonicznym. Na stronie udostępniony został numer telefonu. Dzwoniąc pod niego, będzie można uzyskać wszystkie najważniejsze informacje. Mało tego można także napisać wiadomość e-mail i wysłać ją na podany na stronie adres. Takie wiadomości również będą uwzględniane przy wycenie nieruchomości. Nie ma potrzeby osobistego stawiennictwa do siedziby firmy, skoro wszystkie ustalenia łącznie z zaoferowaniem ceny można przeprowadzić w sposób zdalny. To bardzo wygodne dla większości z nas, zwłaszcza tych zapracowanych, którzy nie dysponują zbyt długim czasem na ustalenia i warunki.

Komu potrzebny jest skup nieruchomości Skierniewice?

Kiedy zastanawiamy się nad tym, komu jest potrzebny skup nieruchomości w Skierniewicach, który warto zaznaczyć, pracuje na terenie całego kraju, trzeba pomyśleć przede wszystkim o tych osobach, które zmagają się z pewnymi trudnościami w związku ze sprzedażą nieruchomości. Wyjaśniając, warto podkreślić, że skup nieruchomości w Skierniewicach to opcja bez wątpienia dla każdego właściciela nieruchomości. Można w związku z tym sprzedać nieruchomość, którą jest mieszkanie, budynek rodzinny, lokal usługowy, czy też handlowy, działkę, garaż, magazyn lub ku zaskoczeniu większości także i udział w nieruchomości. Wszystko to może swobodnie kupić firma, która zajmuje się profesjonalnym skupem nieruchomości. 

Chcesz sprzedać działkę? Sprawdź skup działek

Jakie nieruchomości możesz sprzedać?

Można sprzedać każdą nieruchomość. W szczególności pod uwagę brane są te problemowe nieruchomości, które są nie lada wyzwaniem dla ich właścicieli. Trudność w sprzedaży nieruchomości mogą stanowić mieszkania zadłużone, zaniedbane, obciążone hipoteką, będące podstawą rozprawy spadkowej, komorniczej lub rozwodowej, ale także i nieruchomość, która ma już na swoim pokładzie najemcę. Wszystkie te nieruchomości w myśl tradycyjnej formy sprzedaży, mogą generować problemy, by skutecznie, a przede wszystkim szybko móc je sprzedać. Skup nieruchomości w Skierniewicach, który jest niewątpliwym liderem w skupie trudnych nieruchomości, radzi sobie z wszelkimi problemami bez trudu. Skąd to wynika? Stąd, że pracują tutaj specjaliści, którzy stale się szkolą, mają wiedzę, a co najważniejsze doświadczenie. To z pewnością wystarczy, aby można było zaoferować właścicielowi mieszkania konkretną kwotę w ramach kupna jego nieruchomości. Naturalnie, wszystko musi zostać dokładnie przeanalizowane, dlatego nie warto pomijać najważniejszych informacji, tylko dlatego, że boimy się ceny, jaką zaoferuje nam taka firma. Najlepiej otwarcie napisać (w formularzu też jest taka możliwość) dokładną sytuację, która dotyczy oferowanej nieruchomości, by przyspieszyć proces wyceny i przeprowadzenia transakcji sprzedażowej.

Sprzedaż nie tylko trudnych nieruchomości wiąże się z problemami, czy wadami prawnymi takiej nieruchomości. Może to dotyczyć także jej stanu. Stare, zniszczone, zaniedbane mieszkania nie cieszą się zbyt dobrą reputacją, co zresztą widać na podstawie zainteresowania na etapie wystawienia ogłoszenia. Konkretniej można jednak uznać, że chodzi o brak zainteresowania lub wręcz przeciwnie, opcję kupna, ale po bardzo niskiej cenie. Nie trzeba skazywać się na taki los, zwłaszcza jeśli uzyskaliśmy taką nieruchomość w spadku. Wiadomo, że nieruchomości, które do niedawna były własnością starszych, schorowanych ludzi mogą wyglądać dość specyficznie, jednak standard mieszkania nie jest jedynym wyznacznikiem tego, czy firma zdecyduje o jego zakupie. Zauważyć można, że wielu kupujących, którzy decydują się na obejrzenie takiego mieszkanka ma w tendencji kręcenie nosem. Wytykanie właścicielowi niedogodności jest poniżej pasa, tym bardziej, jeśli poinformował takiego kupującego o sytuacji w związku z drogą nabycia nieruchomości. Wielu kupujących nie ma też określonych środków na przygotowanie mieszkania pod swój standard, dlatego też decydują się na rezygnację z takiego mieszkania. Chęć szybkiej przeprowadzki jest kolejnym powodem, dla którego klienci decydują się zrezygnować z kupna nieruchomości w stanie zaniedbanym. Skup nieruchomości w Skierniewicach z pewnością nie będzie rezygnował, tylko dlatego, że wnętrze takiego mieszkania wygląda na czasy po PRL-owskie. Zostanie jedynie wystosowana odpowiedniej wysokości cena, którą właściciel będzie mógł zaakceptować lub odrzucić zupełnie bez konsekwencji.

Kolejnym problematycznym zagadnieniem jest sprzedaż nieruchomości z lokatorem. To nie tylko problem dla samego właściciela mieszkania, ale często także i problem dla potencjalnych kupujących. Zwracają oni uwagę na to, że posunięcie sprzedaży nieruchomości z lokatorem bywa mało etyczne. Łatwo osądzić takiego właściciela mieszkania, który decyduje się na sprzedaż nieruchomości, skoro ma ono najemcę. Nie ma co osądzać, tylko zastanowić się, dlaczego właściciel podjął taki krok. Dla skupu nieruchomości w Skierniewicach taki właściciel jest tak samo ważny, jak każdy inny, i nikt nie będzie mu prawił morałów z tego tytułu. Pracownicy skupu wyróżniają się dużą dozą empatii i wiedzą, że niekiedy sprzedaż nieruchomości z lokatorem jest jedynym rozwiązaniem, by np. pozbyć się problemów finansowych. Można także mieć problemy z samym najemcą, przez co decydujemy się na sprzedaż takiej nieruchomości, pod tym względem firma, która skupuje nieruchomości w Skierniewicach i innych miastach, nie wnika w zakres konfliktu między właścicielem a najemcą. Może jedynie zaoferować dobrą cenę skupu, biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej znalazły się obydwie strony. Wbrew pozorom takich mieszkań stale przybywa. Wielu właścicieli decyduje się na wynajem mieszkania w czasach, kiedy inflacja daje nam popalić. To zawsze dodatkowy zastrzyk gotówki. 

Sprawdź nasz skup nieruchomości komercyjnych

Jak wygląda sprzedaż nieruchomości firmie skupującej?

Sprzedaż nieruchomości firmie skupującej wygląda bardzo podobnie jak tradycyjna forma sprzedaży. Jedyną różnicą jest to, że firma nie będzie pośredniczyć w sprzedaży, jak jest to typowe dla biur nieruchomości, a będzie samodzielnie kupowało określone nieruchomości. Skup nieruchomości w Skierniewicach to bez wątpienia znakomita opcja dla tych, którzy oczekują, że w ciągu kilkudziesięciu godzin można sprzedać mieszkanie w korzystnej cenie. Kilkadziesiąt godzin to nawet 72, w tym czasie można dokonać formalności, skompletować dokumenty, umówić się z notariuszem, by wreszcie podpisać akt notarialny. Osoby, które są do tego znakomicie przygotowane, na pewno nie będą miały nic przeciwko, by bez zbędnych spotkań, szybko sprzedać nieruchomość.

Po otrzymaniu wyceny, właściciel mieszkania ma czas na zapoznanie się z nią, jednak większość bardzo szybko odpowiada na ofertę. Jeżeli nie tego oczekiwaliśmy, można zrezygnować. Firma nie wystosuje w związku z tym żadnych kar i prowizji. Wycena online jest całkowicie darmowa. Następnym krokiem są ustalenia. Trzeba omówić kwestię spotkania z notariuszem, miejsce, termin, ale także sprawdzić, czy klient nie ma problemów w związku z kompletacją dokumentów. Jeśli wynikają jakieś niejasności, trzeba jasno określić problem, a specjaliści z pewnością znajdą najlepsze rozwiązanie z takiej sytuacji. Skup nieruchomości w Skierniewicach prowadzą wykształceni i doświadczeni ludzie, którym nie jest obojętny los klienta. Do ustaleń należy wdrożyć także kwestię rozliczenia. Wybieramy przelew lub gotówkę. Przy wyborze gotówki trzeba oczywiście poinformować przedstawiciela firmy o swoim wyborze. 

Kiedy wszystko jest już zapięte na ostatni guzik, nadchodzi czas na sfinalizowanie transakcji. W odpowiednim czasie spotykają się obydwie strony, aby zawrzeć umowę sprzedaży, tj. podpisać akt notarialny. Wszystko to robi się w obecności notariusza. Na temat kosztów notarialnych firma wypowie się w tym kontekście, że bierze na siebie wszystkie koszty. Tutaj nie jest dzielony on po połowie, jak w zwyczaju ma być to coraz częściej pomiędzy sprzedającym a kupującym. 

Po podpisaniu aktu i rozliczeniu się z klientem nadchodzi moment, w którym klient przekazuje mieszkanie. Oczywiście klucze przekazuje się w momencie, gdy na koncie zostaną zaksięgowane pieniądze dla klienta. Jeśli chodzi o rozliczenie gotówkowe, proces ten następuje od razu po przekazaniu pełnej kwoty.

Sprawdź nasz skup mieszkań zadłużonych

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie