Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Gliwice

Skup nieruchomości Gliwice to nowa jakość na rynku. Powstał w odpowiedzi na problemy, z jakimi zmagają się sprzedawcy. Spieniężenie mieszkania tylko pozornie jest łatwym zadaniem, a kolejne, często nieprzewidziane problemy, rosną na każdym etapie. Właściciele mieszkań, zazwyczaj prywatne osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z tym środowiskiem, stają przed naprawdę bojowym zadaniem. Jak sprzedać mieszkanie w Gliwicach i uniknąć wspomnianych trudności? Powstaliśmy po to, by pospieszyć ci z pomocą.

Gdzie szybko sprzedać mieszkanie w Gliwicach, czyli czym jest skup nieruchomości.

Osoba chcąca spieniężyć nieruchomość, standardowo bierze pod uwagę dwie opcje: biura pośrednictwa nieruchomości i samodzielną sprzedaż. Istnieje trzecia opcja, mianowicie skup nieruchomości. Jesteśmy zarejestrowaną w Polsce, legalnie działającą firmą, która zajmuje się kupowaniem domów, mieszkań i innych nieruchomości bezpośrednio od ich właścicieli. Brak pośredników i anonsów, na które trzeba odpowiedzieć, radykalnie skraca czas transakcji. Usunięcie konieczności zagłębiania się w rynek bardzo ją upraszcza. Skup mieszkań w Gliwicach daje gwarancję zakupu, którego czas rekordowo udaje nam się skrócić do 72 godzin oraz około 90% regularnej ceny rynkowej. To proste i czytelne zasady dające naszym klientom możliwość manewru w tym skomplikowanym środowisku.

Co nowego wprowadza skup nieruchomości Gliwice?

Osoba nieorientująca się w rynku nieruchomości może nie dostrzegać różnicy pomiędzy naszymi usługami, a tradycyjnymi formami sprzedaży. Aby to uwydatnić, opiszemy, jak sprzedać mieszkanie w Gliwicach samodzielnie szukając kupca i porównamy z analogicznym procesem w naszej firmie.

Jak wygląda proces samodzielnej sprzedaży mieszkania?

 • Przygotowanie się merytoryczne do sprzedaży. Przyswojenie wiedzy o rynku nieruchomości, przepisach prawa, zasadach administracyjnych, kwestiach formalnych. Aby prawidłowo wycenić mieszkanie warto zaznajomić się z prognozami gospodarczymi na najbliższe miesiące (pomoże przewidzieć zmiany cenowe) i lokalnymi czynnikami. Opcjonalnie można opłacić rzeczoznawcę. W wolnych chwilach warto przyswoić techniki sprzedażowe i negocjacyjne.
 • Przygotowanie mieszkania: wyprowadzka lokatorów, wyniesienie wyposażenia, odświeżenie wnętrza. Ewentualnie remont. Ten krok nie jest obligatoryjny, ale ma ogromny wpływ na cenę mieszkania i zainteresowanie obiektem.
 • Napisanie i opublikowanie ogłoszenia. Krok, który na pierwszy rzut oka wydaje się prosty, dopóki nie podejmiesz się realizacji. Treść anonsu będzie miała wpływ na odbiór nieruchomości przez klientów, dlatego należy się zastanowić, jakie informacje należy w niej uwypuklić, które aspekty tylko wspomnieć, jaki styl nadać komunikatowi. Pomoże w tym określenie, jaka grupa docelowa będzie zainteresowania tym typem nieruchomości. Na koniec publikacja ogłoszenia. Najpopularniejsze są portale społecznościowe oraz lokalne i ogólnokrajowe strony z ogłoszeniami. Warto zastanowić się nad płatnym wypromowaniem ogłoszenia.
 • Odbieranie telefonów lub odpowiadanie na wiadomości, umawianie się na spotkania z potencjalnymi kupcami, oprowadzanie po nieruchomości, zbijanie obiekcji, dyskutowanie o mniejszych i większych wadach lokum, odpowiadanie na szczegółowe pytania… czyli wszystko, co wiąże się z kontaktem z potencjalnym klientem. Radzimy przygotować się merytorycznie, opcjonalnie mieć pod ręką dokumenty dotyczące mieszkania, ponieważ rośnie poziom świadomości wśród konsumentów, dlatego pytania mogą być dociekliwe. Ten etap powtarza się w kółko, dopóki nie znajdzie się zdecydowany kupiec.
 • Przygotowanie formalności potrzebnych do sprzedaży. Jeżeli skrupulatnie prowadzisz swoje dokumenty, może to być najprostszy z wszystkich kroków. Jeśli coś jest niedopilnowane, lub wynikną okoliczności komplikujące sytuację prawną nieruchomości, czeka cię batalia z urzędnikami.
 • Oczekiwanie na decyzję kredytową kupca. Niewiele osób jest w stanie zgromadzić ilość gotówki potrzebną do zakupu nieruchomości, dlatego kredyt hipoteczny jest obecnie normą. Procedura przyznawania takich środków wymaga czasu, który wpływa na długość procesu kupna-sprzedaży.
 • Podpisanie umowy u notariusza. Standardowo to kupujący ma prawo wyboru urzędnika, dlatego należy się do tego dostosować i dotrzeć w wyznaczone przez niego miejsce.

Sporo tych kroków, prawda? Cała odpowiedzialność za sprzedaż spoczywa na właścicielu mieszkania i jeden mały błąd może znacznie utrudnić zadanie, które na wstępne nie należy do łatwych. Decydując się na skup nieruchomości Gliwice ściągasz z siebie ogromną część odpowiedzialności, a przy okazji zyskujesz doświadczonego pomocnika. Zredukowaliśmy liczbę kroków do czterech, przy czym ty masz tylko trzy zadania do wykonania.

 • Skontaktowanie się z nami i przekazanie informacji o nieruchomości do wyceny online.
 • Przygotowanie dokumentów do sprzedaży (spokojnie, podpowiemy ci co i jak załatwić).
 • Podpisanie umowy u notariusza.

Teraz widać, że istnieje prosta odpowiedź na pytanie, jak sprzedać mieszkanie w Gliwicach. Nasza działalność nie jest jeszcze rozpowszechniona na polskim rynku, ale wierzymy, że niedługo będziemy stanowić rzeczywistą alternatywę dla tradycyjnych metod sprzedaży.

Skup mieszkań za gotówkę w Gliwicach – co jeszcze mamy do zaoferowania?

W swojej działalności kierujemy się dobrem klientów, w związku z tym podejmujemy dodatkowe czynności mające na celu ułatwienie sprzedaży nieruchomości. Skup mieszkań w Gliwicach to firma otwarta na dialog, więc przez cały okres współpracy możesz zadawać nam pytania lub dzielić się wątpliwościami. Standardowo przekazujemy informacje o statusie prawnym nieruchomości i podpowiadamy, jak rozwiązać ewentualne problemy. W trakcie przygotowania do sprzedaży podamy informacje o wszystkich potrzebnych dokumentach i sposobie ich zdobycia. Jeżeli na co dzień mieszkasz w innej części kraju czy świata, albo z innych przyczyn nie możesz dopełnić formalności, wystaw nam upoważnienie. Chętnie zrobimy to za ciebie. Nasze rady, opinie i działania opieramy o współpracę z szeregiem specjalistów takich jak prawnicy i rzeczoznawcy, dlatego możesz zaufać oferowanej przez nas pomocy. 

Skup mieszkań w Gliwicach gwarantuje szybką i bezproblemową sprzedaż, ale dodatkowym celem jest zapewnienie ci wysokiego poczucia bezpieczeństwa i komfortu. To nami kierowało, kiedy podejmowaliśmy decyzję o zrzeczeniu się prawa do wyboru notariusza na korzyść klientów. Jeżeli pozostała w tobie doza nieufności, możesz wybrać znajomego, zaufanego lub sprawdzonego urzędnika. Masz też możliwość dokładnego przestudiowania umowy i skonsultowania jej treści z prawnikiem. Aby uniknąć nieporozumień, całą gotówkę przelejemy na twoje konto przelewem ekspresowym tuż po podpisaniu umowy. Możesz poprosić notariusza, aby nie wydawał nam aktu własności, dopóki nie potwierdzisz otrzymania środków w swojej aplikacji bankowej. Oto przykład, jak sprzedać mieszkanie w Gliwicach zachowując spokój i pewność o bezpieczeństwie działania.

Skupujemy nieruchomości na terenie całej Polski. Nasze oddziały można znaleźć między innymi:

Skup mieszkań  za gotówkę w Gliwicach to brak dodatkowych kosztów

Wspominaliśmy, że poza odkupieniem twojej nieruchomości, skup mieszkań w Gliwicach oferuje doradztwo, bezpośrednią pomoc oraz wsparcie specjalistów. Te i inne dodatkowe czynności, które podejmujemy w trakcie współpracy pozostają całkowicie bezpłatne. Nie naliczamy kosztów za obsługę, opłaty manipulacyjnej, ani żadnych innych nadprogramowych kosztów. W przeciwieństwie do biur pośrednictwa, nie naliczamy prowizji od transakcji. Nawiązanie współpracy z naszą formą nie będzie cię kosztować ani złotówki.

Rozważając kwestię proponowanej przez nas ceny za nieruchomość, czyli 90% wartości, należy wziąć po uwagę, co oferujemy za tę obniżkę. Skup mieszkań w Gliwicach gwarantuje, że dojdzie do transakcji w przeciągu kilku najbliższych dni Zapłacimy gotówką, od ręki. Jeżeli masz czas i chęci, możesz próbować sprzedaży po standardowej cenie, samodzielnie lub za pośrednictwem biura. Jeśli jednak każdy dzień zwłoki komplikuje twoją sytuację, albo po prostu nie chcesz obciążać się na kilka miesięcy dodatkowym problemem, nasza oferta jest naprawdę korzystna.

Gdzie szybko sprzedać mieszkanie w Gliwicach? Proste rozwiązanie trudnych przypadków

Wiele transakcji naszych klientów zostało podyktowanych przez delikatne sytuacje życiowe. Znajdują się wśród nich konflikty rodzinne, wyjazdy na stałe za granicę, czy pogłębiające się kłopoty finansowe. Właściciele nieruchomości trafili na nas zastanawiając się, gdzie szybko sprzedać mieszkanie w Gliwicach i odnajdując odpowiedź w naszej firmie. Około dziesięć lat obecności na rynku spowodowało, że skup nieruchomości Gliwice ma opracowane sprawdzone mechanizmy działania w trudnych sytuacjach. Dzięki temu jesteśmy w stanie odkupić mieszkanie obciążone długami, kredytem hipotecznym, a nawet zajęciem komorniczym. 

Mnogość sytuacji życiowych sprawia, że nasza współpraca przybiera różne formy. Dla osób niedyspozycyjnych, które chcą spieniężyć nieruchomość będąc w innym kraju, możemy zaproponować całkowicie zdalny tryb komunikacji Jeśli wystawisz nam upoważnienie, przejmiemy od ciebie uregulowanie koniecznych. Osoby, które ze względu na długi sprzedają swoje aktualnie miejsce zamieszkania mogą mieć pewność, że skup mieszkań za gotówkę w Gliwicach nie tylko kupi mieszkanie zanim odsetki zdążą znacznie urosnąć, ale też zaproponuje umowę przedwstępną z zadatkiem. Dzięki temu znajdą się środki na spłatę zadłużeń oraz czas na poszukanie nowego lokum.

Najtrudniejsze do rozwiązania są lokale podlegające pod zajęcie komornicze. Jednak w tego typu sytuacjach, dzięki współpracy z prawnikami, również udawało nam się doprowadzić do zakupu mieszkania. Część z wypłaconej kwoty trafiała prosto na konto wierzyciela, a pozostała do naszych klientów. Takie przypadki są szczególnie newralgiczne i wymagają szybkiego działania.

Choć skup nieruchomości Gliwice to firma, której siedziba mieści się w Warszawie, w rzeczywistości znajdujemy się tam, gdzie trzeba. Przez dziesięć lat naszej działalności odwiedziliśmy zdecydowaną większość zakątków Polski Odległość nie przeszkadza nam w sprawnym kontaktowaniu się z klientami, ani dojeżdżaniu do nich, jeśli sytuacja tego wymaga. Jeśli chcesz się przekonać o jakości naszych usług, wypełnij formularz kontaktowy i pozwól sobie pomóc. Nasi eksperci wycenią twoją nieruchomość i opracują najlepszy możliwy plan działania.

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie