Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Jelenia Góra

Skup nieruchomości Jelenia Góra jest coraz częściej rozważaną alternatywą dla tradycyjnego rynku zbytu. Spowodowane jest to poszukiwaniem przez klientów prostszych i bardziej przyjaznych rozwiązań na skomplikowane problemy. Sprzedaż mieszkania z pewnością można zaliczyć w poczet szczególnie trudnych wyzwań. Wynika to z konieczności posiadania szerokiej wiedzy i zaawansowanych umiejętności. Zwykły człowiek nie zastanawia się na tym, jak funkcjonuje rynek nieruchomości, dopóki sam na niego nie wkroczy. Zadanie może być dodatkowo utrudnione przez niekorzystną sytuację właścicieli, w końcu życie dyktuje swoje własne warunki. Jeżeli twoja sytuacja nie należy do najprostszych, możesz zwrócić się o pomoc do specjalistów. Jak sprzedać mieszkanie w Jeleniej Górze na korzystnych warunkach? Skontaktować się z naszym skupem nieruchomości.

Gdzie szybko sprzedać mieszkanie w Jeleniej Górze, czyli czym jest skup nieruchomości?

Osoba chcąca spieniężyć nieruchomość, standardowo bierze pod uwagę dwie opcje: biura pośrednictwa nieruchomości i samodzielną sprzedaż. Istnieje trzecia opcja, mianowicie skup nieruchomości. Jesteśmy zarejestrowaną w Polsce, legalnie działającą firmą, która zajmuje się kupowaniem domów, mieszkań i innych nieruchomości bezpośrednio od ich właścicieli. Brak pośredników i anonsów, na które trzeba odpowiedzieć, radykalnie skraca czas transakcji. Usunięcie konieczności zagłębiania się w rynek bardzo ją upraszcza. Skup mieszkań w Jeleniej Górze daje gwarancję zakupu, którego czas rekordowo udaje nam się skrócić do 72 godzin oraz około 90% regularnej ceny rynkowej. To proste i czytelne zasady dające naszym klientom możliwość manewru w tym skomplikowanym środowisku.

Czego wymaga od Ciebie samodzielna sprzedaż nieruchomości?

Dla porównania przeanalizujmy scenariusz samodzielnej sprzedaży nieruchomości. Będzie wymagać od ciebie dokształcenia się w zupełnie obcej, interdyscyplinarnej i skomplikowanej dziedzinie. Wskazane jest zorientowanie się w aktualnej sytuacji politycznej i gospodarczej, którą trzeba przełożyć na lokalne warunki rynkowe. Ta wiedza powinna być regularnie aktualizowana o newsy mogące mieć wpływ na zmianę cen i przepisy prawne dotyczące nieruchomości. Kiedy zdobędziesz niezbędny zasób informacji, możesz przystąpić do rozpoczęcia sprzedaży, która w uogólnieniu składa się na wiele elementów.

 • Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży: wyprowadzenie mieszkańców, opróżnienie mieszkania, być może remont;
 • Napisanie ogłoszenia (wbrew pozorom, to nie jest takie proste!);
 • Opublikowanie anonsu na wszystkich popularnych portalach z ogłoszeniami;
 • Czekanie na odpowiedź zainteresowanych (może to potrwać kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy);
 • Pokazywanie nieruchomości potencjalnym kupcom;
 • Zbijanie obiekcji i negocjacje;
 • Przygotowanie wszystkich niezbędnych formalności i dokumentów;
 • Oczekiwanie na uzyskanie kredytu przez kupca (punkt opcjonalny, ale bardzo częsty);
 • Finalizacja sprzedaży u notariusza.

Stopień skomplikowania poszczególnych etapów jest różny w zależności od konkretnego przypadku. Można się spodziewać trudnych do przewidzenia zdarzeń losowych, które będą miały znaczący wpływ na ostateczny wygląd sprzedaży. Biura pośrednictwa nieruchomości odciążają z części wymienionych zadań. Biorą na siebie stworzenie i wypromowanie ogłoszenia oraz znalezienie kupca. Ich usługi wiążą się z określonymi kosztami, zwłaszcza z prowizją od twojego zysku. Nie mogą jednak zagwarantować, że sprzedaż pójdzie szybko, ani że w ogóle znajdzie się na nią chętny. W porównaniu do tego, co ma do zaoferowania skup nieruchomości Jelenia Góra, to naprawdę niedużo.

Skupmieszkan.org  – dlaczego warto się zdecydować na współpracę z nami?

Decyzję o sprzedaży nieruchomości nie podejmuje się często. Niestety, nie jest to łatwe zadanie, a pytania i problemy mogą się piętrzyć na każdym kroku. Gdzie szybko sprzedać mieszkanie w Jeleniej Górze? Na jakich portalach wystawić ogłoszenie? Jak wycenić mieszkanie? Czy wyremontować wcześniej mieszkanie, a jeśli tak to czy koszty remontu się zwrócą? Często pojawiają się dodatkowe trudności, choćby ze wpisami do księgi wieczystej. Jak wyprostować formalności? Ilość pytań przytłacza. A to przecież wierzchołek góry lodowej.  Trzeba umawiać się na spotkania z potencjalnymi kupcami, prowadzić negocjacje, załatwiać formalności… Nasz oddział w Jeleniej Górze oszczędzi tych nieprzyjemności.

Wystarczy wypełnić formularz, a odpowiedź zwrotną otrzymasz w ciągu kilkunastu godzin. Od tego momentu do sprzedaży mija zazwyczaj kilka dni. Sami wyceniamy mieszkanie zgodnie z czynnikami rynkowymi regionu. Bierzemy na siebie sprostowanie sytuacji prawnej, załatwianie formalności, czy ewentualny remont. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemności, zaoszczędzisz czas i nerwy. Nasza firma to 10 lat doświadczenia i rzesza zadowolonych klientów, którzy wystawiają nam pozytywne opinie i polecają znajomym.

Skupujemy nieruchomości na terenie całej Polski. Nasze oddziały można znaleźć między innymi:

Skup nieruchomości Jelenia Góra – skupujemy mieszkania z hipoteką!

Zanim zdecydujesz się wystawić ogłoszenie sprzedaży nieruchomości, pamiętaj, że jeśli masz hipotekę, masz także obowiązek utrzymywać dom albo mieszkanie w dobrym stanie. Wielu osobom wydaje się, że sprawa kończy się na tym, gdy została przedstawiona oferta, a potem podpisana już została umowa. Skup nieruchomości Jelenia Góra miał już takie sprawy. Nic jednak bardziej błędnego. Pamiętajmy o tym, że wtedy przecież nieruchomość niejako przestaje już do nas należeć. Co prawda możemy z niej korzystać, ale przecież w interesie banku jest to, aby lokal, który został przez niego kupiony, miał odpowiednią wartość i aby nie była ona zaniżona na przykład przez ewentualną dewastację. Dlatego też pod uwagę przy sporządzaniu takiej umowy bierze się jeszcze dodatkowe formalności. Z uwagi więc na takie dodatkowe zabezpieczenie bardzo często banki wzbogacają umowę o zapis, który mówi o wykupie przez kredytobiorcę ubezpieczenia mieszkania.

Dokumenty potrzebne do sprzedaży

Oczywiście to, o czym warto wspomnieć to także niejednokrotnie niezbyt profesjonalne podejście samych zainteresowanych do takich spraw sądowych lub notarialnych. Nie możemy też oczywiście się dziwić, bo przecież nie każdy z nas zna niuanse prawa i nie codziennie spotykamy się z problemami dotyczącymi spadku. Nie każdy, więc pamięta lub wie, jakie dokumenty muszą być dołączone do wniosku dotyczącego stwierdzenia nabycia spadku. Oczywiście zawsze tu też można się poradzić pracowników naszego biura nieruchomości, którzy poinformują, czy potrzebne będą jakieś dokumenty, które będą potwierdzały prawo do dziedziczenia. Naturalnie nasz skup mieszkań Jelenia Góra kupuje również tego rodzaju nieruchomości uzyskane w spadku, a również informujemy klientów o przebiegu tego rodzaju procesów sądowych. Tak więc należy tu pamiętać o złożeniu odpisów skróconych aktów stanu cywilnego. Dołączyć trzeba również testament. Naturalnie kluczowy będzie też skrócony odpis aktu zgonu. Jeśli masz wszystkie dokumenty, napisz do nas poprzez formularz kontaktowy, a otrzymasz wycenę nieruchomości.

A co jeśli chcemy sprzedać mieszkanie po rozwodzie, a nie mieliśmy podziału majątku?

W wielu przypadkach niekorzystny zbieg okoliczności w prywatnym życiu może doprowadzić współmałżonków do ostateczności, a mianowicie sprawy rozwodowej. Wraz z podjęciem decyzji o rozstaniu nieunikniony staje się podział nieruchomości zakupionej w trakcie trwania małżeństwa. Sprzedaż nieruchomości po rozwodzie jest uznawana za jedno z najkorzystniejszych rozwiązań. Każda osoba ma możliwość zbycia posiadanych udziałów, jednak znacznie częściej wybiera się spieniężenie posiadanego lokalu mieszkaniowego wspólnie. Kolejną korzystną opcją jest podział mieszkania po rozwodzie, co z reguły następuje na mocy wydanego przez sąd wyroku. Również w takim wypadku warto pomyśleć o sprzedaży, jednak najpierw należy upewnić się, czy posiadana nieruchomość nie jest objęta żadnymi zobowiązaniami pieniężnymi bądź wobec niej nie toczy się żadne postępowanie prawne. Jak widać, możliwości jest naprawdę dużo, a podjęcie odpowiedniej decyzji wiąże się z koniecznością szczegółowego przeanalizowania aktualnej sytuacji finansowej byłych małżonków. Gdy zdecydujesz się podjąć współpracę ze skupem nieruchomości w Jeleniej Górze, szybko pozbędziesz się tego problemu.

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie