Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Racibórz

Możliwość sprzedaży nieruchomości, która nie do końca wpisuje się w konwencję idealnego mieszkania dla kupujących z rynku wolnego to opcja, z której można skorzystać, biorąc pod uwagę firmy prowadzące skup nieruchomości, w Raciborzu znajdziemy odpowiednią z nich, która pomoże nam przebrnąć przez ten niełatwy proces. 

Dlaczego opłaca się skorzystać z oferty skupu?

Firmy, które mają do zaoferowania skup nieruchomości w Raciborzu i innych miastach naszego kraju są w szczególności nastawione na klientów, którzy mogą mieć problemy ze sprzedażą swoich lokali mieszkalnych. Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z mieszkaniami w blokach, kamienicach czy inne nieruchomości brane pod uwagę są wszelkie opcje na sprzedaż. Firma oferująca skup nieruchomości w Raciborzu poszerza swój zasięg na obszar całej Polski. Dlatego, jeśli mamy do sprzedaży nieruchomość w innym mieście, bez problemu można zgłaszać swoje propozycje, oczywiście korzystając z formularza kontaktowego. 

Potwierdzeniem, że skorzystanie z usługi takiej firmy jest korzystne, może być to, że w ciągu kilku dni transakcja dochodzi do finału, który kończy się w biurze notarialnym. W obecności notariusza podpisywana jest umowa końcowa, która wieńczy transakcję. Szybki czas realizacji to właśnie najważniejsza cecha, której nie można zabrać firmom, które zajmują się profesjonalnym skupem nieruchomości w Raciborzu.

Kolejnym powodem, dla którego z pewnością warto wziąć na cel sprzedaż nieruchomości profesjonalnej firmie, to fachowo przygotowana wycena online. W ciągu kilkunastu godzin można spodziewać się propozycji cenowej, która nie tylko jest bardzo atrakcyjna, ale także stanowi bardzo dobrą podstawę, od której można by było wystąpić z propozycją, gdyby ktoś jednak chciał sprzedać nieruchomość w tradycyjny sposób. Trudno jednak nie skorzystać z atrakcyjnej oferty, jaką otrzymujemy ze skupu nieruchomości w Raciborzu, skoro realizacja transakcji to obietnica jedynie kilku dni. Sprzedaż w rozumieniu tradycyjnym, osobie fizycznej może przeciągać się nawet do kilku miesięcy, nawet jeśli na horyzoncie mamy chętnego, który właśnie stara się o kredyt hipoteczny potrzebny do zakupu naszej nieruchomości. Wniosek nasuwa się w zasadzie samoistnie. 

Jeżeli mowa o cenie, nie można założyć, że czekając na chętnego klienta z rynku wolnego, będzie można liczyć na wysoką cenę, znacznie wyższą niż oferują skupy. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, w jaki sposób potoczą się negocjacje w związku ze sprzedażą mieszkania. Często bywa tak, że oferowana przez skup nieruchomości cena jest równa lub wyższa temu, co zaoferuje osoba fizyczna z ogłoszenia. Trzeba sobie samemu odpowiedzieć, co bardziej nam się opłaca, czekać i nie wiedzieć, jaka będzie ostateczna cena, czy skorzystać z tego, co już zostało wycenione i w ciągu kilku dni podpisać akt notarialny. Są osoby, których problemy finansowe są na tyle przytłaczające, że bez problemu wezmą to, co zaoferuje im firma skupująca. Jeśli szukasz dobrej ceny, zaangażowania i szybkiego załatwienia sprawy to firma skupująca nieruchomości w Raciborzu będzie w stanie pomóc Ci zrealizować plany. 

Prócz dobrej ceny, szybkiej reakcji, rzetelnej wyceny i możliwości podpisania umowy w kilka dni, warto także zdać sobie sprawę, że mamy do dyspozycji specjalistów, których cechuje ogromna wiedza oraz doświadczenie, które zostało nabyte poprzez liczne realizacje, jakie doszły do skutku. Tutaj przydatne mogą okazać się pozytywne opinie, których zadowoleni klienci nie szczędzą w kierunku przedstawicieli firm. Ich profesjonalizm widać przede wszystkim w tym, że można liczyć na pomoc w razie, gdyby okazało się, że mamy problem z uzupełnieniem dokumentów. By je wyciągnąć, trzeba wiedzieć, gdzie się udać, a jeśli nie ma takiej możliwości, można zlecić to przedstawicielowi firmy, który upora się z tym zadaniem bez większego problemu. Skup nieruchomości w Raciborzu ma ogromne doświadczenie w pracy z dokumentacją sprzedażową, dlatego bez trudu upora się z kompletacją dokumentów. 

By potwierdzić, że opłaca się skorzystać z oferty firmy, która skupuje mieszkania, można by jeszcze zaznaczyć, że posiada ona własny kapitał na właśnie takie cele. Jeśli po otrzymaniu zgłoszenia firma decyduje się na przygotowanie wyceny, oznacza to, że jest w pełni gotowa, by zakupić daną nieruchomość. Firma, która posiada fundusze na tego typu cele, doskonale wie, jak nimi zarządzać i gdzie najlepiej ulokować pieniądze. Dla takiej firmy największy potencjał widziany jest oczywiście w nieruchomościach i to nawet takich, które być może zostały spisane już na straty. Nie tylko przez potencjalnych kupujących nieruchomości mogą zostać spisane na straty, ale również przez ich właścicieli tym bardziej, jeśli przez wiele miesięcy nie udało się sprzedać takiej nieruchomości. Niektóre transakcje dochodzą do skutku dopiero wtedy, kiedy znacznie obniży się cenę, inaczej nie są w stanie przyciągnąć uwagi kupującego. To z kolei wpływ na wydłużenie czasu realizacji. 

Jakie nieruchomości kupuje firma?

Możliwość sprzedaży mieszkania zdalnie firmie, która skupuje nieruchomości w Raciborzu i innych częściach Polski może być najlepszym sposobem na pozbycie się problemu z mieszkaniem. Nie trudno wywnioskować, że mieszkania zadłużone, z trudną przeszłością, będące przedmiotem rozpraw sądowych w związku z podziałem majątku itp. lub zwyczajnie mieszkania niewyremontowane mogą stwarzać problemy na drodze sprzedaży. Samo opublikowanie ogłoszenia może dać do zrozumienia, że na takie mieszkania nie ma zbyt wielu chętnych, a jeśli już są, wówczas podejmują próby negocjacji, by jak najbardziej zejść z ceny. Skup nieruchomości w Raciborzu to zdecydowanie opcja dla tych, którzy mają mieszkania:

 • do remontu, ale nie mają funduszy na przeprowadzenie prac remontowych,
 • zadłużone,
 • z wadami prawnymi,
 • z lokatorami.

Ostania pozycja, czyli mieszkania z lokatorami to także ciekawe zagadnienie. Mało kto decyduje się na kupno mieszkania z lokatorem, gdyż sama sprzedaż kojarzona jest już z problemami, jakie można mieć na drodze relacji z najemcą. 

Prowadzimy też skup nieruchomości z lokatorami

Ponadto warto zaznaczyć, że firmy, które skupują nieruchomości, szukają możliwości kupna zarówno lokali mieszkalnych, jak i usługowych. Bez problemu można zgłosić lokal handlowy, hale magazynowe, hotele itp. Także udział w nieruchomości brany jest pod lupę, jeśli chodzi o zakres możliwości profesjonalnych biur nieruchomości. Zakup kamienicy, czy tylko udziału w tej nieruchomości jest nie tylko sporym obciążeniem, ale dla zwykłego kupującego to nieruchomość owiana problemami. Często tylko takie firmy są w stanie pomóc i zaoferować skup nieruchomości w Raciborzu, jak i innych miastach Polski, ze względu na wiedzę, doświadczenie, a także własny kapitał.

Nie ma także znaczenia metraż danego obiektu, ponieważ firmy tego typu rozważają wiele możliwości. Dla potencjalnego kupującego z ogłoszenia zakup wielkiego mieszkania może być nieopłacalny i będzie szukał czegoś bardziej kompaktowego, dopasowanego do swoich oczekiwań. Firma, która skupuje nieruchomości, w takich mieszkaniach widzi potencjał i ma pomysł na dalsze inwestycje w związku z daną nieruchomością. Podobnie postrzegane są nieruchomości zlokalizowane w nieatrakcyjnych rejonach. Lokalizacja ma ogromny wpływ na powodzenie w sprzedaży, większość osób oczekuje znakomitego miejsca, które umożliwia dostęp do sklepów, centrum miasta, szkół czy placówek medycznych. Bardziej odległe lokalizacje mogą znacznie przeciągać sprzedaż nieruchomości, do momentu aż właściciel zdecyduje się na znaczne obniżenie ceny.

Czy można kupić mieszkanie, na którym ciąży postępowanie komornicze? Wiąże się to oczywiście z zadłużeniem, o którym wspomniano już wcześniej, jednak warto przypomnieć, że dla skupu nieruchomości w Raciborzu nie ma nierealnych ofert. Rozpatrywana jest każda możliwa nieruchomości, zwłaszcza jeśli spełnia określone warunki firmy. Postępowanie komornicze oczywiście jest swego rodzaju odstraszające, nie każdy chce angażować się w zakup nieruchomości, która być może wiązać będzie się w przyszłości z problemami. Skup nieruchomości doskonale radzi sobie z takimi nieruchomościami, nawet jeśli wisi nad nimi widmo postępowania komorniczego. Przydatna wiedza prawna oraz doświadczenie w zakupie takich nieruchomości pomaga przebrnąć przez ten proces, co mogłoby się wydawać nierealne.

Masz mieszkanie do remontu? Zobacz skup mieszkań do remontu

Czy klient skupu nieruchomości ma na coś wpływ?

Klient, który korzysta z oferty skupu nieruchomości w Raciborzu, choć warto odpowiedzieć, że usługi tej firmy sięgają całej Polski, ma wpływ na wiele kwestii. Współpraca pomiędzy klientem a skupem opiera się na jasnych zasadach, a wszystkie wątpliwe kwestie są omawiane i rozwiane. Klient ma oczywiście wpływ na wiele spraw, między innymi ustala termin, który będzie dla niego odpowiedni w związku ze sprzedażą swojej nieruchomości. Wybór kancelarii notarialnej to kolejne zagadnienie, na co ma wpływ klient firmy skupującej mieszkania. Ma prawo określić, który notariusz ma pośredniczyć w podpisaniu aktu notarialnego. Od klienta zależy także wybór sposobu płatności. Jeśli ktoś preferuje rozliczenie gotówkowe, wystarczy, że wcześniej jasno określi swoje stanowisko w tej sprawie. Zdecydowana większość klientów, którzy korzystają z usług firmy, wybiera przelew bankowy. Jest on wykonywany w trybie natychmiastowym, a pieniądze w krótkim czasie zostają zaksięgowane na koncie klienta. Po otrzymaniu pieniędzy należy wówczas przekazać klucze do mieszkania. Co prawda klient nie ma wpływu na wysokość ustalonej ceny, ale może liczyć na wsparcie i pomoc w przygotowaniu do sprzedaży swojego mieszkania. Może także liczyć na uczciwą cenę, która w efekcie może okazać się znacznie wyższa, niż kwota zaoferowana przez kupujących z rynku wolnego. Szybkość przeprowadzenia transakcji też w gruncie rzeczy zależy od klienta. Jeśli jest on przygotowany i chce sprzedać mieszkanie jak najszybciej, można dogadać wszystkie szczegóły w ciągu dwóch, trzech dni. Jeśli natomiast potrzebuje nieco więcej czasu, wszystko można ustalić pod wymagania sprzedającego.

Chcesz sprzedać kamienicę? Sprawdź skup kamienic

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie