Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Rzeszów

Skup nieruchomości Rzeszów jest coraz częściej rozważaną alternatywą dla tradycyjnego rynku zbytu. Spowodowane jest to poszukiwaniem przez klientów prostszych i bardziej przyjaznych rozwiązań na skomplikowane problemy. Sprzedaż mieszkania z pewnością można zaliczyć w poczet szczególnie trudnych wyzwań. Wynika to z konieczności posiadania szerokiej wiedzy i zaawansowanych umiejętności. Zwykły człowiek nie zastanawia się na tym, jak funkcjonuje rynek nieruchomości, dopóki sam na niego wkroczy. Zadanie może być dodatkowo utrudnione przez niekorzystną sytuację właścicieli, w końcu życie dyktuje swoje własne warunki. Jeżeli twoja sytuacja nie należy do najprostszych, możesz zwrócić się o pomoc do specjalistów. Jak sprzedać mieszkanie w Rzeszowie na korzystnych warunkach?

Skup nieruchomości w Rzeszowie – czym różnimy się od tradycyjnych pośredników?

Niemal wszystkim, działalność naszej firmy Skupmieszkan.org jest oparta o zupełnie inne metody. Zajmujemy się kupowaniem mieszkań bezpośrednio od właścicieli, za gotówkę wynoszącą około 90% regularnej ceny rynkowej. Bezpośrednie transakcje zamiast pośrednictwa są dobitną różnicą świadczącą o innowacyjności naszej działalności. Jakich korzyści możesz się w związku z tym spodziewać? Czas transakcji skróci się z kilku miesięcy nawet do 72 godzin, ominie cię konieczność zagłębiania się w rynek nieruchomości i poznawania od podszewki jego zasad i tajników. Oszczędzisz sobie kontaktu z prywatnymi kupcami, pokazywania mieszkania i negocjowania ceny. Nie pobieramy prowizji, ani dodatkowych opłat za świadczone usługi. Skup mieszkań w Rzeszowie jest prostą odpowiedzią na niełatwy rynek nieruchomości.

Dla porównania przeanalizujmy scenariusz samodzielnej sprzedaży nieruchomości. Będzie wymagać od ciebie dokształcenia się w zupełnie obcej, interdyscyplinarnej i skomplikowanej dziedzinie. Wskazane jest zorientowanie się w aktualnej sytuacji politycznej i gospodarczej, którą trzeba przełożyć na lokalne warunki rynkowe. Ta wiedza powinna być regularnie aktualizowana o newsy mogące mieć wpływ na zmianę cen i przepisy prawne dotyczące nieruchomości. Kiedy zdobędziesz niezbędny zasób informacji, możesz przystąpić do rozpoczęcia sprzedaży, która w uogólnieniu składa się na wiele elementów.

 • Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży: wyprowadzenie mieszkańców, opróżnienie mieszkania, być może remont;
 • Napisanie ogłoszenia (brew pozorom, to nie jest takie proste!);
 • Opublikowanie anonsu na wszystkich popularnych portalach z ogłoszeniami;
 • Czekanie na odpowiedź zainteresowanych. Może to potrwać kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy;
 • Pokazywanie nieruchomości potencjalnym kupcom;
 • Zbijanie obiekcji i negocjacje;
 • Przygotowanie wszystkich niezbędnych formalności i dokumentów;
 • Oczekiwanie na uzyskanie kredytu przez kupca (punkt opcjonalny, ale bardzo częsty);
 • Finalizacja sprzedaży u notariusza.

Stopień skomplikowania poszczególnych etapów jest różny w zależności od konkretnego przypadku. Można się spodziewać trudnych do przewidzenia zdarzeń losowych, które będą miały znaczący wpływ na ostateczny wygląd sprzedaży. Biura pośrednictwa nieruchomości odciążają z części wymienionych zadań. Biorą na siebie stworzenie i wypromowanie ogłoszenia oraz znalezienie kupca. Ich usługi wiążą się z określonymi kosztami, zwłaszcza z prowizją od twojego zysku. Nie mogą zagwarantować, że sprzedaż pójdzie szybko, ani że w ogóle znajdzie się na nią chętny. W porównaniu do tego, co ma do zaoferowania skup nieruchomości Rzeszów, to naprawdę niedużo.

Gdzie szybko sprzedać mieszkanie w Rzeszowie, czyli co musisz wiedzieć, kiedy czas jest na wagę złota

Jeżeli twoja sytuacja wymaga szybkiego spieniężenia domu lub mieszkania, z pewnością nie masz czasu na odhaczanie kolejnych punktów z przytoczonej listy. Skup mieszkań za gotówkę w Rzeszowie kupi od ciebie nieruchomość realizując tylko jeden – ostatni – punkt. Jeżeli masz przygotowane niezbędne dokumenty, uwiniemy się nawet w 72 godziny, rzadko się zdarza, żeby zeszło nam dłużej, niż tydzień. Dlatego nasze usługi zyskują na popularności w delikatnych i niełatwych przypadkach, które nie pozwalają czekać na znalezienie kupca.

Co wydłuża proces sprzedaży mieszkania?

Czynników, które mogą mieć wpływ na czas sprzedaży nieruchomości jest kilka. Zaczynając od początku, sam proces przygotowania lokum do sprzedaży może się znacznie wydłużyć. Znalezienie mieszkania zastępczego, wyprowadzka, remont, a przynajmniej odświeżenie wnętrza… wszystkie te czynności wymagają czasu. Idąc dalej, poszukiwanie kupca. Potencjalny nabywca zostawi u ciebie sporą sumę, dlatego nie ma co się dziwić, że się zastanawia, kręci nosem, porównuje oferty, czy negocjuje warunki. To jego prawo, które należy uszanować. Nie jest powiedziane, że pierwsza odpowiedź na ogłoszenie poskutkuje sprzedażą, więc trzeba poczekać na kolejnego zainteresowanego. Kiedy decyzja o sprzedaży zapadnie, następuje kolejny dłuższy przystanek, czyli oczekiwanie na decyzję kredytową. Współcześnie niewiele osób jest w stanie pozwolić sobie na kupno domu za gotówkę, więc proces kredytowania dotyczy pośrednio także sprzedawcy lokum. Sumując wszystkie zmienne, ile to może potrwać? Ciężko podać uśredniony czas. Możemy z pewnością odpowiedzieć, że jesteśmy lepszą odpowiedzią na pytanie, gdzie szybko sprzedać mieszkanie w Rzeszowie.

Jak sprzedać mieszkanie w Rzeszowie – studium skomplikowanych przypadków 

Historie pisane przez życie mogłyby zawstydzić niejednego scenarzystę. Nie zawsze są pomyślne dla bohaterów, dlatego skup mieszkań w Rzeszowie dokłada starań, by pomóc w rozwiązaniu problemów naszych klientów. Dziesięć lat na rynku utwierdziło nas w przekonaniu o możliwości wyjścia z większości sytuacji i pomogło wypracować rozwiązania na trudne okoliczności. Kilka z nich opisujemy poniżej, jednak cały czas mamy na uwadze, że każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Nie masz gdzie zamieszkać na czas sprzedaży

Sytuacja finansowa zmusza cię do spieniężenia aktualnie zajmowanego lokum i nie masz się gdzie podziać na czas szukania kupca? Skup nieruchomości Rzeszów proponuje podpisanie umowy przedwstępnej i wypłacenie zadatku. Pozwoli ci to na pokrycie najpilniejszych wydatków i znalezienia nowego miejsca do zamieszkania na spokojnie. Kiedy twoja sytuacja się ustabilizuje, dokończymy transakcję i wypłacimy pozostałą kwotę. Być może wystarczy na nabycie nowego domu.

Twoje mieszkanie jest przedmiotem konfliktu

Istnieje powiedzenie, że z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach. Może być w tym ziarno prawdy, kiedy powstaje spór o spadek po zmarłym, lub podział majątku po rozwodzie. Sytuacja, w której kilka osób ma udział we własności domu czy mieszkania, może prowadzić do ciągnącego się latami konfliktu rozwiązywanego na drodze sądowej. Aby uniknąć kłótni i zszarganych nerwów, można sprzedać przedmiot niezgody i podzielić się uzyskaną w ten sposób sumą. Wiemy, jak sprzedać mieszkanie w Rzeszowie posiadające kilku właścicieli, w sposób prosty i polubowny. Krótki czas realizacji umożliwi uniknięcie eskalacji nieporozumień i wydawania pieniędzy na adwokatów.

Mieszkasz na stałe z granicą

Prowadzisz spokojne życie w innym kraju, jednak zakłócają je niepozałatwiane sprawy w Polsce. Sprzedaż poprzedniego mieszkania na tradycyjnym rynku może się wiązać z koniecznością częstych zjazdów i załatwiania mnóstwa formalności. Skup mieszkań w Rzeszowie preferuje zdalny model kontaktu, dlatego wszystkie szczegóły transakcji możemy ustalić bez konieczności ściągania cię do kraju. Zalecamy wystawienie upoważnienia, które umożliwi nam zajęcie się w twoim imieniu potrzebnymi formalnościami. Twoja obecność będzie konieczna tylko podczas podpisania umowy kupna-sprzedaży u notariusza.

Powodem sprzedaży są długi

Status finansowy mieszkania pogarsza się z dnia na dzień, a długi w spółdzielni, banku czy nawet u komornika przerastają twoje możliwości? Sprzedanie takiej nieruchomości jest szczególnie trudne, a gotówka na spłatę zobowiązań jest potrzeba na już. Choć sytuacja nie jest prosta, zrobimy co w naszej mocy, żeby ci pomóc. Ze względu na bardziej złożone formalności nie zagwarantujemy, że uda nam się uwinąć w trzy doby, ale dołożymy wszelkich starań, by doprowadzić transakcję do pomyślnego rozwiązania w możliwie krótkim terminie. Dzięki współpracy z wykwalifikowanymi prawnikami, skup nieruchomości Rzeszów opracuje najlepszy w twoim przypadku sposób działania.

Skupujemy nieruchomości na terenie całej Polski. Nasze oddziały można znaleźć między innymi:

Sprzedaż mieszkania do skup nieruchomości Rzeszów – jak możesz się przygotować?

Pierwszym krokiem do sprzedania nam mieszkania jest wypełnienie formularza kontaktowego na podstawie którego dokonujemy wyceny online. Opcjonalnie możesz do nas zadzwonić, choć przydadzą nam się zdjęcia lokalu. Skup mieszkań za gotówkę w Rzeszowie skontaktuje się z tobą w ciągu kilkunastu godzin i przedstawi ofertę ceny. Czas przygotowania do sprzedaży, który trwa kilka dni, możesz maksymalnie skrócić, jeśli przygotujesz wcześniej potrzebne dokumenty. Standardowo jest ich trzy i są to:

 • podstawa nabycia;
 • zaświadczenie o braku osób zameldowanych;
 • zaświadczenie ze spółdzielni.

Jeżeli status prawny mieszkania nie pozostawia nic do życzenia, krótko po tym spotkamy się u wybranego przez ciebie notariusza. Gdyby pojawiły się trudności, z ochotą pomożemy ci je wyprostować. Bezpośrednio po podpisaniu umowy wysyłamy przelewem ekspresowym gotówkę i w ten sposób zakończymy rekordowo szybką transakcję.

Skup mieszkań za gotówkę w Rzeszowie i na Podkarpaciu to firma otwarta na klientów

Być może nie spodziewasz się tego, że odpowiedzią na pytanie, gdzie szybko sprzedać mieszkanie w Rzeszowie, jest „Warszawa”. W rzeczywistości, to tam znajduje się nasza siedziba, ale zdalny kontakt i dojazdy, za które nie zapłacisz, pozwalają nam działać ogólnokrajowo. Niezależnie czy mieszkasz w mieście wojewódzkim czy w Bieszczadach, chętnie odkupimy twoją nieruchomość. Nasza firma kładzie duży nacisk na obsługę klientów, dlatego dokładamy starań, aby maksymalnie odciążyć cię z nieprzyjemności związanych ze sprzedażą. Jesteśmy otwarci na dialog i negocjacje, więc nie bój się rozpocząć rozmowy na nurtujący cię temat. Aby wspomóc cię w trudnych sytuacjach, współpracujemy z szeregiem specjalistów, od prawników do rzeczoznawców. Ich usługi, podobnie jak wszystkie inne oferowane przez nas profity, są całkowicie bezpłatne. Nie naliczamy też kosztów za standardową obsługę, ani prowizji od sprzedaży.

Skup mieszkań w Rzeszowie jest dowodem na to, że zmiany na rynku nieruchomości zmierzają w dobrym kierunku. Nasi klienci doceniają to, że rozumiemy ich sytuację i szukamy najkorzystniejszych rozwiązań. Jeżeli chcesz się przekonać o jakości naszych usług, wypełnij formularz kontaktowy. Z największą ochotą poszerzymy nasze doświadczenie o kolejną owocną współpracę.

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie