Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Starachowice

Korzystanie z ofert firm pomagających w sprzedaży nieruchomości kojarzy się większości właścicielom mieszkań z ogromną prowizją. Biura nieruchomości, które obejmują stronę pośredniczącą, często na bazie oszacowania wartości domu potrafią zaproponować niemałą prowizję, w momencie, kiedy zostanie doprowadzona do końca transakcja sprzedażowa. Wielu właścicieli doskonale zdaje sobie sprawę, że mimo to, że nie uwzględnia to szybkiej sprzedaży nieruchomości, to jest od tego naliczana często kolosalna kwota. Jak temu zaradzić? W prosty sposób, o tym podpowiadamy poniżej. 

Pomoc w sprzedaży

Dla wszystkich tych, którzy mają kłopoty w związku ze sprzedażą mieszkania, pocieszeniem może być to, że są firmy, które są w stanie zaradzić wszelkim problemom. Takie firmy to między skup nieruchomości w Starachowicach. Działa ona w całej Polsce i daje możliwość sprawnej, szybkiej, a przede wszystkim korzystnej sprzedaży mieszkań każdemu z nas. Kiedy podjęliśmy decyzję, że chcemy sprzedać nieruchomość, wówczas wystarczy tylko zgłosić się do biura takiej firmy, aby w krótkim czasie otrzymać odpowiedź. Można to zrobić w momencie, gdy wypełnimy formularz dostępny na stronie. To łatwe w wypełnieniu narzędzie zawiera jedynie kilkanaście pytań. Nie stracisz zbyt wiele czasu na wypełnienie go. Jeśli twoja nieruchomość nie mieści się w ramach tego narzędzia, możesz udostępnić dodatkowy opis czy problem w polu ‘dodatkowe informacje’.

Sprzedaż nieruchomości firmie skupującej można uwzględnić także na podstawie bezpośredniego kontaktu. Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych metod kontaktowych, możesz zadzwonić pod wskazany na stronie numer telefonu. Pomoże to lepiej poznać sytuację, a przede wszystkim klienta. Bardziej nieśmiali mogą skorzystać z opcji wysłania wiadomości e-mail, takie zgłoszenia również są weryfikowane pod okiem doświadczonego specjalisty. 

Pomoc w sprzedaży uwarunkowana przez skup nieruchomości polega nie na tym, że firma znajdzie klienta chętnego na zakup, ale sama podejmie się kupna takiej nieruchomości. Specjaliści doskonale wiedzą, jak wycenić i jak następnie wykorzystać taką inwestycję. Planów i pomysłów na dalszą sprzedaż mają bardzo wiele. 

Co może wynikać z takiej pomocy w sprzedaży? Przede wszystkim to, że czas realizacji jest znacznie skrócony. Można znacznie szybciej przebrnąć przez transakcję sprzedażową, a przy tym liczyć na wsparcie oraz pomoc. O co chodzi z pomocą ze strony firmy? Chodzi głównie o to, że specjaliści dla niej pracujący mają wiedzę, jak również doświadczenie i będą w stanie udzielić porady oraz wsparcia w przygotowaniu dokumentacji. Wielu klientów, którzy nie mogą samodzielnie wyciągnąć dokumentów związanych z ich nieruchomością np. wypisu ksiąg wieczystych, mogą liczyć na to, że firma zrobi to za nich. Można się spodziewać, że takie zadanie wcale nie będzie wiązało się z przedłużeniem transakcji. Pracownicy firmy zrobią wszystko sprawnie i od ręki. Coraz więcej osób korzysta z takiej opcji, zwłaszcza jeśli może to przyspieszyć cały proces. To opcja idealna dla tych, którzy swoje życie prowadzą za granicą, a chcą uregulować kwestie związane z nieruchomością w kraju. Osoby te zazwyczaj poruszają fakt, że nie planują już wracać do Polski, a trzyma ich tu jedynie nieruchomość, którą w końcu trzeba regularnie opłacać. Skup nieruchomości w Starachowicach doskonale rozumie takich klientów i wysuwa swoją pomocną dłoń w ich kierunku.

Co z prowizją?

Przyzwyczailiśmy się już do faktu, że pomoc w zakresie firmy pośredniczących owiana jest niemałą prowizją. Wielu klientów skupu nieruchomości w Starachowicach także oczekuje, że zostanie wystawiony im rachunek w związku z prowizją firmy. Zaskoczeniem będzie tutaj fakt, że taki rachunek nie zostanie wystawiony i nie jest to żadna oferta specjalna czy promocja. Skup nieruchomości w Skierniewicach nie pobiera opłat w związku z kupnem nieruchomości, co być może będzie sporym zaskoczeniem. To oczywiście miła niespodzianka dla tych, którzy na pewno już się przygotowują na taki rachunek, który powinien do nich dojść już niebawem. 

Prowizja nie jest naliczana od żadnej sprzedaży. Jedyne co jest naliczane to wysokość wartości nieruchomości. Tym zajmują się rzeczoznawcy, którzy pracują dla firmy w pocie czoła. Klient firmy nie zbyt dużego wpływu na wysokość tej ceny, jednak jest ona dość konkretna, dlatego, że w niektórych przypadkach można liczyć nawet na 95% wartości rynkowej. Taka kwota bardzo często staje się nawet wyższa od tego, co zaoferować może nam kupujący z rynku wolnego. Czy można mieć pod takim względem wątpliwości w związku ze sprzedażą swojej nieruchomości? Z pewnością nie, skoro można otrzymać znacznie wyższą cenę, niż w przypadku tradycyjnej formy sprzedaży. A brak prowizji jest tylko plusem, który widoczny jest niemalże od razu, po podjęciu współpracy z firmą.

Masz mieszkanie do remontu? Zobacz skup mieszkań do remontu

O czym będzie rozmowa z przedstawicielem skupu nieruchomości w Starachowicach?

Rozmowa z przedstawicielem skupu nieruchomości w Starachowicach odbywa się online, co należy wyjaśnić już na samym początku. Większość ustaleń przeprowadza się poprzez internet, co jest bardzo dużym ułatwieniem dla każdej ze stron. W prostych kilku krokach można ustalić wszystkie najważniejsze kwestie. Zaczyna się zazwyczaj od wyznaczenia ceny. Tym zajmuje się skup nieruchomości już na samym początku współpracy, gdzie po otrzymaniu podstawowych informacji na temat nieruchomości szacowana jest jego wartość. Wycena online zazwyczaj nie podlega negocjacji, ale jest na tyle wysoka, że większość klientów nie decyduje się na negocjacje. Cena, jak zostało wspomniane już wcześniej, jest często wyższa od tego, co zaoferuje nam kupujący z rynku wolnego. W związku z tym można uznać, że czasami nie opłaca się czekać na klienta, który na horyzoncie może pojawić się dużo później, tylko działać z firmą, która w ciągu kilku dni będzie w stanie dokonać finalizacji. 

Rozmowy dotyczące warunków współpracy zwykle zahaczają o tematy związane ze sposobem przekazania pieniędzy. Klient może określić jaka forma zapłaty go najbardziej zadowala. Firma może zaoferować gotówkę do ręki lub przelew bankowy. W zależności od tego, co kto wybiera, można dogadać się z przedstawicielem firmy na tym polu.

W rozmowach z klientami ważne jest także to, aby ustalić, czy są oni gotowi do podpisania aktu notarialnego. Co to dokładnie oznacza? Oznacza tyle, że trzeba mieć skompletowane dokumenty do sprzedaży i w odpowiednim czasie trzeba również zwolnić mieszkanie. Im lepiej przygotowany klient, tym cała procedura trwa szybciej, co akurat jest logiczne. Jeśli natomiast występują jakieś problemy na drodze kompletacji dokumentacji, można liczyć na pomoc ze strony specjalisty. 

Wśród ustaleń na pewno padnie pytanie dotyczące miejsca i terminu spotkania u notariusza. Tutaj klient ma wiele do powiedzenia, ponieważ skup nieruchomości w Starachowicach polega na swoim kliencie w stu procentach. Ma prawo wybrać kancelarię w swoim mieście, a jeśli ma chęć zarezerwować najbliższy termin, to jak najbardziej może to zrobić. 

Również podczas rozmów, które odbyć mogą się online, ustala się to, czy klient chce podpisać umowę przedwstępną. Wielu oczekuje podpisania takiej umowy, by móc otrzymać zadatek, jako formę zabezpieczenia. Nie zawsze jest to konieczne, skoro skup nieruchomości w Starachowicach dysponuje odpowiednim kapitałem i jest w stanie przejść przez etap finalizacji transakcji błyskawicznie. Jeśli jednak klient ma takie życzenie, oczywiście przedstawiciele zgodzą się na taki krok, omawiając dokładnie warunki i miejsce spotkania. 

Chcesz sprzedać działkę? Sprawdź skup działek

Dzień spotkania w kancelarii notarialnej

Kiedy dochodzi do spotkania w kancelarii notarialnej, można mówić o końcu współpracy ze skupem nieruchomości w Starachowicach. To ostanie spotkanie dwóch stron, czego zwieńczeniem jest sprzedaż i kupno mieszkania. W obecności notariusza podpisywany jest akt przeniesienia własności, po którym następuje moment rozliczenia się z klientem. Otrzymuje on wówczas pełną kwotę. W zależności od tego, co wybrał, otrzymuje on gotówkę do ręki lub wykonywany jest przelew bankowy. Przy rozliczeniu bezpośrednim po przekazaniu pieniędzy klient winien jest przekazać mieszkanie w ręce nowego właściciela. W przypadku wyboru zapłaty przelewowe można poczekać do momentu, aż pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie klienta. Jest to kolejny ukłon w stronę klienta, aby dać mu maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Firma wykorzystuje przelewy natychmiastowe, dlatego nie trzeba zbyt długo oczekiwać na zaksięgowanie kwoty na koncie. 

Na samym końcu dochodzi do uiszczenia zapłaty w związku z kosztami notarialnymi. Są one naliczane odgórnie przez kancelarię. Bez względu na to, jakiej są wysokości całą kwotę pokrywa skup nieruchomości w Starachowicach. Niektórzy klienci są tym faktem bardzo zaskoczeni. Jak to możliwe, że firma nie pobiera opłat prowizyjnych, a w dodatku sama opłaca koszty notarialne? W końcu coraz częściej praktykowane jest rozdzielenie tych kosztów na obydwie strony, a tu takie zaskoczenie. Sama kwota też nie jest najniższa. W związku z tym można powiedzieć, że ma się do czynienia z prawdziwymi profesjonalistami. 

Wiele osób zadaje pytanie, czy oprócz dokumentów muszą się jakoś przygotować na takie spotkanie. Jeśli chodzi o ubiór, można powiedzieć, że nie ma żadnych norm narzuconych w kierunku klienta. Każdy ubiera się tak, jak uważa to za stosowne. Na pewno należy mieć ze sobą dowód osobisty i trzeba zweryfikować przed dniem podpisania aktu notarialnego, czy jest on nadal ważny. Jeśli wszystkie te czynniki mamy za sobą pozostaje nic innego, jak tylko cieszyć się z udanej transakcji. Klient dysponuje wówczas dużą sumą, którą może dowolnie wykorzystać, a przy tym pozbył się nieruchomości, która mogła mu przysparzać niejednego problemu. Wszystko to może odbyć się w ciągu kilku dni, nawet w ciągu 72 godzin, jeśli mowa o kliencie, który jest gotowy na sprzedaż. Zważywszy na fakt, że sprzedaż klientowi z ogłoszenia może przeciągnąć się nawet do kilkumiesięcznej przeprawy, to kilkudniowe dopełnienie formalności potraktować można jak błyskawiczne działanie. Czasami samochód się dłużej sprzedaje, jak dom z firmą, która jest konkretna i przygotowana na zakup.

Sprawdź nasz skup nieruchomości komercyjnych

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie