Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Świętochłowice

Kiedy w planach pojawia się myśl sprzedaży nieruchomości, można zastanowić się także nad tym, w jakim czasie zostanie ona zrealizowana. Szacuje się, że obecnie sprzedaż nieruchomości to niemal kilka miesięcy oczekiwania. By dobrze zabrać się za ten proces, trzeba odpowiednio przemyśleć sprawę publikacji ogłoszenia. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Już samo wykonanie dobrego ogłoszenia może absorbować nadmiar czasu i pomysłów. Kreatywność nie zawsze idzie w parze z zainteresowaniem ze strony kupujących, dlatego trzeba zadbać o wyważone ogłoszenie. Można też pominąć ten proces i wpłynąć na znaczne przyspieszenie sprzedaży swojego mieszkania. W jaki sposób? Odpowiedzią może być skup nieruchomości w Świętochłowicach.

Co zamiast ogłoszenia?

Jeśli nie jesteś zainteresowany tradycyjną metodą sprzedaży nieruchomości i oczekujesz szybkiej i bezproblemowej transakcji, na pewno chodzi Ci po głowie oferta, jaką prezentuje skup nieruchomości. To opcja dla wszystkich tych, którzy chcą sobie podarować wielomiesięczne oczekiwanie na klienta. Dzięki takim firmom można w prosty i szybki sposób sprzedać niemal każdą nieruchomość. Nie trzeba publikować ogłoszenia sprzedaży mieszkania, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, by rzeczoznawcy, którzy pracują w biurze skupu nieruchomości w Świętochłowicach, mogli przygotować odpowiednią wycenę. Wypełnienie formularza kontaktowego jest proste i zajmuje kilka minut. To znacznie krócej niż publikacja chwytliwego ogłoszenia o sprzedaż nieruchomości. 

Warto nadmienić, że skup nieruchomości w Świętochłowicach oferuje zdalną sprzedaż i to w całym kraju. Nie ma znaczenia, czy mieszkanie, które chcemy sprzedać, znajduje się na Pomorzu, czy w Warszawie, jeśli tylko chcemy przejść przez ten proces szybko i bez problemów, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań i wysłać swoje zgłoszenie. Odpowiedź na zgłoszenie przychodzi na skrzynkę pocztową bardzo szybko. Nierzadko w ciągu kilku, kilkunastu godzin można już swobodnie analizować ofertę ze strony skupu, by określić, czy chcemy z niej skorzystać. 

Ograniczenia na drodze sprzedaży mieszkania

Ograniczenia związane ze sprzedażą nieruchomości często związane są z mieszkaniami. Mogą dotyczyć one stanu mieszkania, jego zadłużenia lub wszelkich niejasności prawnych. To wszystko ma duży wpływ na czas w sprzedaży (tradycyjnej). Nietrudno określić, że mieszkania zaniedbane, zadłużone i mające luki prawne nie są ciekawe dla potencjalnego odbiorcy. Osoba fizyczna, która szuka mieszkania dla swoich bliskich, chce zmienić miejsce zamieszkania lub szuka wygodniejszego lokum, nie będzie zainteresowana kupnem mieszkania, które budzi tak wiele wątpliwości.

Skup nieruchomości w Świętochłowicach bez problemu podejmie się udziału w zakupie takiej nieruchomości. Wynika to przede wszystkim z ogromnej wiedzy, jaką wyróżniają się pracownicy tej firmy oraz niemałego już doświadczenia. Pomimo tego, że skup nieruchomości to dość świeża dziedzina nieruchomości w Polsce, to firma taka jak ta nabrała już doświadczenia i pomogła wielu zmartwionym właścicielom, którym nie udało się sprzedać nieruchomości w tradycyjny sposób.

Wszelkie ograniczenia związane ze sprzedażą mieszkania nie muszą stanowić problemu. Jeśli masz na sprzedaż nieruchomość z zadłużeniem lub odziedziczoną w spadku po starszej osobie, której nie było stać na przeprowadzenie remontu, nie musisz obawiać się, że sprzedaż takiej nieruchomości się przedłuży. Skup nieruchomości w Świętochłowicach podchodzi do takich zgłoszeń z pełną powagą i z typowym dla nich zaangażowaniem. Wszelkie zgłoszenia będą rozważane zgodnie z wytycznymi. Typowe dla pracowników firmy skupującej jest to, że nie ma dla nich sytuacji bez wyjścia. Zawsze chcą zaoferować swoim klientom jak najwięcej. Wiadomo, że takie firmy pracują w pełni, gwarantując swoim klientom sukces sprzedaży, jednak nie każda firma jest w stanie zaoferować bardzo dobre warunki. Tymi warunkami jest oczywiście cena. 

Sprawdź nasz skup mieszkań zadłużonych

Cena nieruchomości

Przy sprzedaży nieruchomości za pomocą oferty skupu mowa o zupełnie innym trybie określania ceny. Nie jest to tak, że właściciel mieszkania sam narzuca cenę. W przypadku, kiedy chcesz sprzedać mieszkanie firmie skupującej nieruchomości w Świętochłowicach, musisz być przygotowanym na to, że to rzeczoznawca firmy ustali wysokość kwoty, jaką będzie można Ci zaoferować. Wysokość tej kwoty nie jest wzięta z kapelusza. Wszystko odbywa się na drodze rzeczowej wyceny i analizy nieruchomości. Oznacza to, że na podstawie informacji, jakie zostały nadesłane w formularzu, ustala się wysokość ceny nieruchomości lub jej widełki, gdzie zostaje porównania z cenami rynkowymi. 

Skup nieruchomości w Świętochłowicach ma do zaoferowania nawet 95% wartości rynkowej, dlatego klienci tej firmy mogą sprzedać swoje nieruchomości niemal po takiej samej cenie, jaką mogliby dostać przy sprzedaży bezpośredniej. Tak wysoka wartość, jaką oferują skupy, nie jest dostępna przy nawiązaniu kontaktu z każdą firmą. Konkurencyjne firmy mogą podchodzić do tego w zupełnie inny sposób, mając do zaoferowania mniej niż 70% wartości. Czy jest to opłacalne? Zależy od punktu widzenia. 

By przekonać się, jaką kwotę zaoferuje skup nieruchomości w Świętochłowicach, należy rozpocząć współpracę. Wystarczy wejść na stronę i zakładce ‘wycena online’ można zaprezentować swoje mieszkanie, odpowiadając na pytania formularza. To zestawienie kilkunastu pytań, które pomogą ustalić wartość nieruchomości. Jeśli musisz doprecyzować sytuację w związku ze sprzedażą mieszkania, w formularzu znajdziesz miejsce na dodatkowy opis, z którym zapozna się rzeczoznawca. Nie należy zapominać o pozostawieniu kontaktu do siebie. Odpowiedź zwrotna przychodzi po kilkunastu godzinach. Może zdarzyć się, że firma nie będzie chciała wycenić nieruchomości, ponieważ po analizie dojdzie do wniosku, że inwestycja ta nie jest dla niej opłacalna. Zdarza się to bardzo rzadko, a jeśli już dojdzie, taka sytuacja nie pozostanie bez komentarza i wyjaśnień swojej decyzji. Można liczyć na pełną kulturę ze strony skupu nieruchomości w Świętochłowicach.

Ustalamy warunki współpracy

Wszystkie warunki zostaną omówione pomiędzy sprzedającym a kupującym, zdalnie. By przyspieszyć cały proces, rozmowy na temat warunków odbywają się telefonicznie lub mailowo, zgodnie z oczekiwaniami klienta. Do takich typowych ustaleń, które należy wyjaśnić, są kwestie ustalenia terminów spotkań. W zależności od tego, co jest wymagane, można określić termin spotkania w kancelarii notarialnej na podpisanie umowy przedwstępnej lub końcowej. Niekiedy prosi się o spotkanie w mieszkaniu w celu zweryfikowania stanu rzeczywistego. Niezależnie od tego, czy mowa o szybszym tempie przeprowadzenia transakcji, dopasowuje się terminy do klienta. 

Nie tylko termin należy ustalić, ale również i miejsce spotkania. To, że mowa o kancelarii notarialnej, to oczywiste, jednak nie dla każdego oczywiste jest, o której konkretnie jest mowa. Klient może wybrać własnego notariusza, najlepiej w mieście, w którym znajduje się przedmiot sprawy. Wybór notariusza dla niektórych klientów stanowi bazę bezpieczeństwa. Nie każdy darzy zaufaniem firmy, które oferują skup nieruchomości w Świętochłowicach oraz innych miastach w Polsce. Natomiast decyzja, na którą wpływ ma przede wszystkim klient, stanowi dla niego takie potwierdzenie zaangażowania i bezpieczeństwo przeprowadzenia transakcji legalnie.

Tematem ustaleń, które zazwyczaj przeprowadzane są zdalnie, jest również temat rozliczenia. To zazwyczaj najbardziej interesuje stronę sprzedającą. Ponieważ firma posiada własny kapitał, nie trzeba przedłużać transakcji w kwestii oczekiwania na kredyt. Łatwo określić, że taka transakcja może nawet dojść do skutku nawet w ciągu tygodnia. Skup nieruchomości w Świętochłowicach ma w zwyczaju rozliczać się ze swoimi klientami poprzez przelew bankowy. Operacja ta wykonywana jest w dniu podpisania aktu notarialnego, gdzie często jeszcze w obecności notariusza wysyła się całą ustaloną kwotę na konto klienta. Zazwyczaj mowa o przelewie natychmiastowym, by nie trzeba było niecierpliwie czekać na zaksięgowanie pieniędzy. Są także ustalenia związane z rozliczeniem gotówkowym. Jeśli klient ma życzenie otrzymać gotówkę do ręki, wówczas firma dokłada wszelkich starań, aby być doskonale przygotowanym w dniu spotkania u notariusza. Takie ustalenia oczywiście powinny być omawiane z wyprzedzeniem, dlatego prosi się klientów, by określili sposób zapłaty wcześniej. 

Do ustaleń można zaliczyć również sposób przygotowania. Nie każdy wie, jak musi się przygotować na spotkanie z notariuszem. Do tego z przygotuje nas przedstawiciel. Z pewnością będzie chciał wiedzieć, czy klient zgromadził wszystkie dokumenty, a jeśli nie na pewno nie pozostanie obojętny. Udzielona zostanie porada, jak również pomoc w przygotowaniu dokumentacji. Skup nieruchomości w Świętochłowicach to nie tylko firma, która szybko kupi mieszkanie, to przede wszystkim specjaliści, którym dobro klienta jest najwyższym priorytetem. Można liczyć na wsparcie do samego końca. 

Podsumowując możliwość sprzedaży mieszkania do skupu, wywnioskować można, że jest to opcja, która może być opłacalna. Z pewnością na duże uznanie zasługuje szybkie tempo działania. Pracownicy takiej firmy nie są obojętni na klienta, a przy tym są w stanie zaoferować całkiem dużą kwotę zakupu. Zestawiając typową sprzedaż nieruchomości do opcji skorzystania ze skupu nieruchomości w Świętochłowicach, można zauważyć, że szybkie tempo i ustalenia drogą zdalną mają kolosalny wpływ na zadowolenie sprzedających. Nierzadko takie firmy wyciągają do potrzebujących pomocną dłoń, gdy okazuje się, że są jedynymi chętnymi na zakup nieruchomość z problemami. Tutaj nie ma obaw o to, że firma wycofa się ze swojej propozycji, kiedy okaże się, że potrzebna jest wizja lokalna. Jeśli otrzymamy ofertę z takiej firmy, mamy pewność, że transakcja już niebawem dojdzie do skutku. To tylko kwestia ustaleń i przygotowania, aby móc sprzedać mieszkanie, które sprawiło nam tak wiele problemów. 

Sprawdź nasz skup nieruchomości komercyjnych

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie