Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Wejherowo

Życie pisze różne scenariusze, czasami potrzebna jest szybka sprzedaż mieszkania, by móc wykonać krok do przodu. Zarówno zawiłości życiowe, jak i plany na wyjazd na stałe w inne miejsce mogą sugerować nam szybką sprzedaż nieruchomości. Nie zawsze możliwe jest to w przypadku samodzielnej sprzedaży. Nawet nawiązanie kontaktu z pośrednikiem nie daje gwarancji, że dana nieruchomość zostanie szybko sprzedana. Co w takiej sytuacji robić? Wyjściem i rozwiązaniem takiej sytuacji będzie tutaj skup nieruchomości w Wejherowie.

Sprzedaż bez pośredników

Biura pośredniczące w sprzedaży nieruchomości pobierają prowizje z tego tytułu. Przyzwyczailiśmy się już do faktu, że trzeba zapłacić firmie, która będzie starała się sprzedać nasze mieszkanie. Jeśli samodzielna sprzedaż nie jest możliwa lub nie jest efektywna, wówczas taka opcja ma sens. Czy jednak jest to opłacalne, jeśli za pomoc w sprzedaży mieszkania trzeba często zapłacić i to niemałe pieniądze? Nie dla każdego. W takiej sytuacji, gdy mowa o szybkiej sprzedaży znacznie bardziej opłacalne jest nawiązać współpracę nie z biurem pośredniczącym, a skupem nieruchomości w Wejherowie. W takiej kwestii można mówić o prawdziwej oszczędności, ponieważ firma ta nie pobiera żadnej prowizji w związku z tym, że można szybciej spieniężyć swoje mieszkanie.

Sprzedaż bez pośredników to nie tylko znacznie szybszy czas realizacji, to przede wszystkim zdecydowanie większe zaangażowanie, jakie można odczuć ze strony przedstawicieli prowadzących naszą sprawę. Kontakt, oferowana pomoc, wsparcie, a nawet pomoc w załatwieniu dokumentów – tego można się spodziewać, jeśli mowa o firmie, jaką jest skup nieruchomości. Firmy tego typu są od niedawna na rynku, ale zyskały tak dużą popularność i są na tyle skuteczne, że coraz śmielej klienci sięgają po oferty, które proponują skupy.

Zdalne załatwienie formalności

Czy zauważyliście może, że zdalny kontakt jest zdecydowanie bardziej komfortowy, a już na pewno szybszy? W przypadku, kiedy chcemy sprzedać mieszkanie, w zasadzie musimy liczyć na bezpośrednią formę kontaktu z potencjalnymi klientami. Przychodzą oni pod wskazany przez nasz adres, aby obejrzeć nasze mieszkanie. Takie wizyty są często stresujące, bo kupujący nie szczędzą przy tym przykrych uwag, aby mieć pole do negocjacji, jak również są uciążliwe. Zazwyczaj kupujący wybierają pory, które nie do końca odpowiadają sprzedającemu, nie mówiąc już o licznych wizytach, które odbywają się w najmniej dogodnym czasie. Jeśli mamy szczęście, to zdarzają się one nawet jedna po drugiej. Nie oznacza to, że klienci decydują się na kupno naszej nieruchomości. 

Sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości w Wejherowie kojarzy się przede wszystkim ze zdalnym załatwieniem formalności. To bardzo wygodne, szybkie i proste. W kilka chwil można dogadać najważniejsze szczegóły, a przy tym nie schodzić ze swojego ulubionego fotela. Zdalnie można przede wszystkim określić parametry mieszkania. Pomoże nam w tym formularz dostępny na stronie pod zakładką ‘wycena online’. Skonstruowano go tak, aby można było w prosty sposób opisać nieruchomość. Zgłoszenie, które zostanie wysłane do biura, zostanie rozpatrzone, a odpowiedź zwrotną uzyskamy już następnego dnia lub nawet wcześniej. 

Do zdalnego kontaktu należy także kwestia ustaleń warunków. Możemy w ten sposób określić miejsce oraz datę spotkania, by spisać umowę przedwstępną. Możemy także przejść bezpośrednio do ustalenia daty spotkania u notariusza, by podpisać umowę końcową, a więc akt przeniesienia własności. Wszystkie te kwestie zależne są od samego klienta, który ma wiele do powiedzenia na podstawie współpracy ze skupem nieruchomości w Wejherowie.

Do ustaleń, które można zdalnie omówić, należy także sposób rozliczenia. Można wziąć pod uwagę otrzymanie gotówki do ręki lub przelewu bankowego. Firma ma własne środki na pokrycie zobowiązania, które zostało zaprezentowane w wycenie przesłanej na początku trwania współpracy. To właśnie te własne środki i chęć, jaką skup nieruchomości w Wejherowie wyraża, w związku z zakupem określonego mieszkania sprawiają, że tak wiele klientów decyduje się nawiązać współpracę. Własne środki oznaczają szybszy termin realizacji, ponieważ klient sprzedający nieruchomość nie musi czekać na kupującego i decyzję z banku. To spora wygoda zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. 

Podczas omawiania najważniejszych ustaleń należy także wyznaczyć miejsce spotkania. Klient może wystąpić z propozycją zaproponowania własnego notariusza. Skup nieruchomości w Wejherowie działa na zasadzie legalnego kupowania mieszkań i wszelkich innych nieruchomości, dlatego nie można tutaj pominąć kwestii związanej z wyborem odpowiedniego urzędnika. 

Masz mieszkanie do remontu? Zobacz skup mieszkań do remontu

Cena kluczem do sukcesu

Bez wątpienia wiele zależy od ceny. Ma to odniesienie zarówno jeśli sprzedajemy mieszkanie tradycyjnie, jak i za pośrednictwem biura nieruchomości. W przypadku, jeśli chcemy sprzedać mieszkanie firmie, która takie nieruchomości kupuje, kwestia ceny prezentuje się nieco inaczej. Skup nieruchomości w Wejherowie ustala własną cenę. Nie ma się czego obawiać, nie jest to kwota, która byłaby dla skupu najkorzystniejsza, ale rzetelnie zobrazowana i oszacowana wycena, która została przygotowana na podstawie wnikliwej analizy rynku przez doświadczonego rzeczoznawcę. Atrakcyjność oferty prezentowanej przez skup mieszkań polega na tym, że jako klient możemy otrzymać nawet 95% wartości naszego mieszkania. Bardzo często zdarza się tak, że przy samodzielnej sprzedaży jesteśmy w stanie sprzedać mieszkanie po dużo niższej cenie. Obietnice zysku są spore, jednak życie i tak weryfikuje to na swój własny sposób. Czasami czas odgrywa pierwsze skrzypce i chcąc nie chcąc musimy podjąć się sprzedaży swojego mieszkania po niekorzystnej dla nas cenie. Biorąc pod uwagę skup nieruchomości w Wejherowie mamy do dyspozycji uczciwą cenę i jasne warunki.

Cena, która jest narzucona przez firmę skupującą, nie podlega negocjacji lub niewielkiej negocjacji. Jednak po wnikliwej analizie można dostrzec, że jest ona na tyle atrakcyjna, że nie ma co psuć tego momentu próbą nieudanych negocjacji. Jeśli komuś zależy na szybkim przeprowadzeniu transakcji sprzedaży, będzie miał na uwadze to, że skup nieruchomości w Wejherowie daje mu najwyższą możliwą kwotę. 

Kolejnym zagadnieniem jest kwestia prowizji. Jeśli bierzemy pod uwagę nawiązanie współpracy z firmą związaną z działem nieruchomości, pewnie oczekujemy, że zostanie naliczona kwota prowizyjna. Otóż sporym zaskoczeniem może być tutaj fakt, że nie ma żadnej prowizji w związku ze współpracą. Skup oferuje jedynie kwotę w zamian za sprzedaż nieruchomości, bez naliczania opłat związanych z obsługą i tym podobnymi. 

Również koszty, które ponosi się w trakcie sprzedaży, mogą stanowić zagadkę dla klienta. Szybko można rozwiać wątpliwości, ponieważ skup nieruchomości w Wejherowie w czasie podpisania umowy sprzedaży, aktu notarialnego, weźmie na swoje barki wszelkie koszty notarialne. To kolejne i miłe zaskoczenie dla klienta, który po raz drugi przekonuje się o tym, że podjął właściwą decyzję. Często koszty notarialne dzieli się po połowie, a tutaj cała kwota, która zresztą nie jest wcale taka mała, zostaje opłacona przez profesjonalną firmę, która właśnie kupiła od nas mieszkanie.

Chcesz sprzedać działkę? Sprawdź skup działek

Nieruchomość nieruchomości nierówna

Każda nieruchomość jest inna. Różnice polegają nie tylko w stanie, metrażu czy lokalizacji lub udogodnieniach, z których można korzystać, mając do niej dostęp. Każda nieruchomość może prezentować się zupełnie inaczej, jeśli mowa o problemach z nią związanych. Można sprzedawać nieruchomość, która została zadłużona. Także nieruchomości z postępowaniem komorniczym nie stanowią problemu dla profesjonalistów, którzy z prawem są za pan brat. Często problemem dla właściciela jest mieszkanie, które odziedziczyliśmy z zadłużeniem. Takie spadkowe kwestie jak najbardziej komplikują życie niejednego z nas. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej sprzedać! Wiadomo, że trudno jest szukać klienta z zewnątrz, który będzie zadowolony z zakupu zadłużonego mieszkania. Pod tym względem nie ma się co zastanawiać, tylko napisać do biura firmy skupującej, nakreślić sytuację i poczekać na odzew. Bez wątpienia będzie można szybko uzyskać pomoc i poradę, a także znajdzie się wyjście z tej trudnej sytuacji. Skup nieruchomości w Wejherowie to przede wszystkim doświadczeni ludzie, którzy znają życie i znają też rynek nieruchomości. Wykazują się profesjonalizmem, niemałą wiedzą, ale przede wszystkim empatią w kierunku klientów.

Także sprzedaż nieruchomości, która ma wielu współwłaścicieli może okazać się znacznie bardziej angażująca. Udział w nieruchomości to nie zawsze dobra opcja dla szarego kupującego z ogłoszenia, który szuka ciepłego gniazdka dla swojej rodziny. Takimi zagadnieniami zajmują się pracownicy skupu nieruchomości w Wejherowie, którzy dokładnie rozpatrzą każdą nadesłaną propozycję.

Wiele można powiedzieć także na temat nieruchomości, które są w nie do końca dobrym stanie. Przestrzeń zaaranżowana w stylu lat 80’ czy 90’ nie zawsze odpowiada współczesnym odbiorcom. Jeśli mieszkanie od wielu lat nie było remontowane, nie tylko kwestia odświeżenia go będzie tutaj konieczna. Na pewno trzeba będzie pomyśleć o wymianie instalacji, aby móc bezpiecznie korzystać z takich mieszkań. Nie każdego właściciela stać na taką spektakularną metamorfozę mieszkania, ale każdego stać, by z zyskiem sprzedać takie mieszkanie i to na jasnych warunkach. Skup nieruchomości w Wejherowie nawet w takich mieszkaniach widzi ogromny potencjał. Można bezproblemowo sprzedać je, bez konieczności wysłuchiwania marudzących kupujących, którzy na pewno nie szczędzili sobie szyderczych uwag w kierunku oferowanego standardu mieszkania. Zdarza się, że w sprzedawanych mieszkaniach wystarczy jedynie pomalować ściany, w innych natomiast konieczne jest przeprowadzenie gruntownego remontu, by doprowadzić je do stanu użytkowania. Niezależnie od tego, jakie mamy do zaoferowania mieszkanie, jeśli chcemy sprzedać je firmie skupującej, możemy liczyć na uczciwą cenę i warunki. 

Zobacz także skup nieruchomości z problemami

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie