Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Wodzisław Śląski

Sprzedaż mieszkania po rozwodzie jest często występującą czynnością. Nie jest to łatwe zadanie, bardzo emocjonalne, ale wiąże się z nowym etapem w życiu, jaki rozpoczyna się dla obydwóch małżonków, a właściwie byłych małżonków. W związku z takim aranżem nie każdy chce oczekiwać na klienta długo, dlatego brane pod uwagę są firmy, które oferują skup nieruchomości Wodzisław Śląski to bardzo dobra lokalizacja, gdzie można znaleźć najlepszą pomoc w związku ze sprzedażą swojego mieszkania.

Dlaczego akurat skup nieruchomości?

Fenomen firm, które oferują skup nieruchomości w Wodzisławiu Śląskim, jak i innych miastach naszego kraju, jest to, że wszystko przebiega błyskawicznie. Być może właśnie z tego względu tak wielu eks małżonków, którzy mają przed sobą sprzedaż swojego domu czy mieszkania, decyduje się na szybkie załatwienie sprawy z firmą, która odkupi nieruchomość. Błyskawiczne działanie wynika z dwóch rzeczy. Po pierwsze wynika z doświadczenia, jakie firma nabrała w ciągu swojej działalności. Drugim aspektem mającym wpływ na powodzenie w tej dziedzinie jest stale poszerzana wiedza, która pozwala podejść do zakupu nawet najbardziej zawiłych prawnie nieruchomości.

Skup nieruchomości oferowany jest nie tylko mieszkańcom tego regionu. Firma działa w całej Polsce. Można wysyłać zgłoszenia niemal zewsząd, najważniejsze to, aby mieszkanie, które chcemy sprzedać, znajdowało się w miasteczku średniej wielkości lub dużym mieście. Bez problemu można wysłać zapytanie i zgłoszenie online, by przekonać się, co tak naprawdę zaoferuje nam profesjonalna firma skupująca. 

Dla wielu osób takie firmy postrzegane są przez pryzmat szybkiej transakcji, ale małych pieniędzy. Czy tak jest rzeczywiście? Zdecydowanie nie. Oczywiście są konkurencyjne firmy, które dorabiają się na tym, że oferują szybkie załatwienie sprawy za śmieszną kwotę, jednak profesjonalna firma będzie w stanie zaoferować bardzo dobre warunki cenowe swoim klientom. Skup nieruchomości w Wodzisławiu Śląskim może oferować nawet do 95% wartości nieruchomości. To bardzo dużo, czasem nawet więcej, niż zaoferuje nam chętny kupujący z ogłoszenia. Mimo to, że firma zaoferuje uczciwą cenę na podstawie przygotowanej wyceny nieruchomości, czas transakcji wcale się nie zwiększy. Wszystko można załatwić nawet w ciągu 3 dni, jeśli warunki są na tyle sprzyjające. 

Sprzyjające warunki do szybkiej transakcji

Co oznacza, że warunki są sprzyjające? By szybko przeprowadzić transakcję sprzedażową, obydwie strony muszą być do tego odpowiednio przygotowane. Oznacza to, że zarówno strona kupująca, jak i sprzedająca musi być gotowa. Kupujący musi przede wszystkim być przygotowanym finansowo, natomiast sprzedający powinien mieć na uwadze przygotowanie dokumentacji oraz zwolnienie mieszkania. Skup nieruchomości w Wodzisławiu Śląskim jest gotowy na zakup, dlatego oferuje realne pieniądze. Już tylko od klienta zależy, czy szybkość transakcji przebiegnie zgodnie z planem. Często sprzedający proszą o pomoc w związku z przygotowaniem dokumentacji. Może to wpłynąć na nieznaczne opóźnienie finalizacji, jednak specjaliści będą trzymać pieczę nad postępami, aby do takich sytuacji nie dochodziło.

Sprzyjające warunki to nie tylko kwestia zgromadzenia dokumentów, ale także zwolnienia mieszkania. Bardzo często okazuje się, że mieszkanie, które jest przedmiotem sprzedaży, wciąż jest użytkowane. Warto mieć na uwadze, że proces sprzedaży może to potrwać nie więcej jak kilka dni, dlatego być może warto rozważyć opcję zatrudnienia firmy przeprowadzającej mieszkańców. Przekazanie kluczy do mieszkania musi odbyć się po przekazaniu pieniędzy i podpisaniu aktu notarialnego, a do tego dość może nawet w ciągu 72 godzin, dlatego trzeba solidnie podejść do tematu zwolnienia mieszkania. Jeśli sprzedający będzie w ten sposób przygotowany, to znaczy będzie miał dostęp do dokumentów sprzedażowych, a także jego mieszkanie będzie już zwolnione, wówczas pozostaje jedynie umówić się na spotkanie z notariuszem. 

Jak i kiedy otrzymam wycenę?

By można było otrzymać wycenę nieruchomości, trzeba przede wszystkim zgłosić się do firmy. Jeśli uważasz, że wystarczy, że opublikujesz ogłoszenie, a firma sama się zgłosi do Ciebie, możesz się przeliczyć. Najlepiej od razu wejść na stronę firmy i uzupełnić formularz, aby się zgłosić. Przesłanie go zajmuje chwilkę, po czym w niedługim czasie będziesz mógł zapoznać się z treścią wyceny Twojej nieruchomości. Skup nieruchomości w Wodzisławiu Śląskim współpracuje z rzeczoznawcami, którzy doskonale znają się na swoim fachu i wiedzą, jak wyceniać nieruchomości. Podstawą w związku z tym są informacje, które zawiera się w formularzu. Wycena dociera do klienta najpóźniej następnego dnia, a to oznacza, że klient może od razu przejść do zapoznania się z nią i ustalenia, czy taka sprzedaż jest dla niego opłacalna. 

Wycena online dociera w ciągu 24 godzin do klienta, co zostało już ustalone, jednak czy jest to dokument zobowiązujący? Oczywiście, że nie. Klient może zrezygnować w każdej chwili. Wycena, która jak najbardziej jest rzeczowa i uczciwa, bo opracowuje się ją na podstawie zestawienia z wartościami rynkowymi, nie stanowi dla klienta dokumentu zobowiązującego. Ponadto nie jest też płatna. W związku z tym można uznać, że skup nieruchomości w Wodzisławiu Śląskim to bardzo profesjonalna firma, która wyróżnia się przede wszystkim kulturą i wiedzą. Klient nie jest zmuszany do podjęcia współpracy, choć rzadko zdarza się, że ktoś rezygnuje, tym bardziej, jeśli może skorzystać z bardzo dobrej propozycji cenowej, jaką zaoferuje firma. 

Wycena dociera na adres mailowy, jaki podamy w formularzu. Jeśli z jakichś powodów nie chcemy korzystać z formularza, możemy oczywiście zadzwonić. Numer dostępny będzie na stronie. Są osoby, które o wiele bardziej wolą bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy, ponieważ w ten sposób są w stanie zdecydowanie lepiej opowiedzieć o swoim mieszkaniu lub sytuacji, która zmusiła go do szybkiej sprzedaży nieruchomości. Takie omówienia oczywiście nie pozostają bez odzewu ze strony specjalistów, a mamy z nimi do czynienia mówiąc o firmie skupującej nieruchomości w Wodzisławiu Śląskim.

Sprawdź nasz skup nieruchomości komercyjnych

Zielone światło dla skupu nieruchomości

Po przesłaniu oferty handlowej przez skup nieruchomości, klient oczywiście ma sporo czasu na odpowiedź. Większość jest na tyle zadowolona z ceny, jaką zaproponował skup, że nie chcą przedłużać transakcji i od razu odpowiadają przedstawicielowi, wyrażając tym samym chęć dalszej współpracy. Wtedy można mówić, że skup nieruchomości w Wodzisławiu Śląskim otrzymuje zielone światło od swojego klienta, co przekłada się na dalsze rozmowy i ustalenia. W takim przypadku należy porozmawiać o warunkach. Po pierwsze trzeba ustalić konkretne terminy i miejsce spotkania, gdzie będzie można podpisać akt notarialny. Wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa, dlatego nie można obejść tego procesu. Umówienie z notariuszem odbywa się najczęściej w momencie, gdy obydwie strony wyrażą chęć i gotowość do finalizacji transakcji. Jeśli klient jest przygotowany, ma dokumenty, a także może szybko zwolnić mieszkanie, wówczas nie ma większych przeciwwskazań, aby przedłużać ten proces. W takim wypadku trzeba jedynie zarezerwować termin w kancelarii, którą poleci sam klient. Najczęściej podpisuje się akt notarialny w mieście klienta.

Kolejnym do ustalenia elementem jest sposób przekazania pieniędzy w ramach zakupu nieruchomości. Skup nieruchomości w Wodzisławiu Śląskim oferuje pieniądze do ręki lub na konto. Klient powinien wcześniej zdecydować się na konkretną formę zapłaty, aby dać możliwość przygotowania się przedstawicielowi firmy. Najpóźniej dzień wcześniej warto poinformować o swoich oczekiwaniach, jeśli takowe się zmienią. Firma jest doskonale przygotowana pod względem finansowym i posiada odpowiedniej wysokości zabezpieczenia finansowe, dlatego klient nie musi oczekiwać długo na zapłatę. Tutaj nie ma mowy o występowaniu o kredyt hipoteczny czy pożyczkę gotówkową, dlatego czas transakcji skrócony jest do minimum.

Do ustaleń, które są dość konkretne, należą także kwestie związane z umowami przedwstępnymi. Ponieważ większość transakcji odbywa się niemal w sposób błyskawiczny, czasami nie ma czasu na podpisanie umowy przedwstępnej. Nie oznacza to, że takie nie są podpisywane. Są klienci, którzy bardzo liczą na taką formę zabezpieczenia, bo na przykład wyjeżdżają, a chcą dokończyć transakcję dopiero za kilka dni. Mają w ten sposób zabezpieczenie, że firma nie wycofa się ze swojej propozycji. W dodatku przy podpisywaniu takich umów większość firm decyduje się na wypłacenie klientowi zadatku lub zaliczki. Warto to zweryfikować, jeśli chodzi o skup nieruchomości w Wodzisławiu Śląskim. Z pewnością wszystkie szczegóły można odpowiednio ustalić i dogadać. Specjaliści, którzy będą sprawowali nad nami pieczę, będą służyć pomocą i radą.

Chcesz sprzedać kamienicę? Sprawdź skup kamienic

Kluczowy dzień sprzedaży

Ustalony termin spotkania, gdzie obydwie strony umówione są w kancelarii notarialnej, szybko następuje. Nawet po kilku dniach od nawiązania kontaktu z przedstawicielem firmy skupującej nieruchomości w Wodzisławiu Śląskim, można oczekiwać, że dojdzie do realnego spotkania obydwóch stron. Oznacza to tyle, że tego dnia dojdzie do finalizacji transakcji. Dla osoby sprzedającej znaczy to tyle, że w końcu sprzeda swoje mieszkanie, podpisze akt notarialny, w zamian za co otrzyma ustaloną wcześniej sumę. Dla strony kupującej znaczy to tyle, że będzie musiała przekazać kwotę w wysokości, na którą zgodziły się obydwie strony, podpisze akt przeniesienia własności, a w momencie przekazania pieniędzy, otrzyma klucze do swojego nowego nabytku. Do tego dnia trzeba się solidnie przygotować. Nie chodzi tylko o zgromadzenie dokumentów, ale przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy dokument tożsamości jest jeszcze ważny. Zdarzają się sytuacje zupełnie niespodziewane, które mogą skomplikować cały proces sprzedaży, dlatego lepiej trzymać rękę na pulsie. Nie trzeba też przejmować się kosztami notarialnymi, ponieważ firmy skupujące same zajmują się pokrywaniem takich kosztów. 

Chcesz sprzedać dom? Sprawdź skup domów

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie