Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Zabrze

Skup nieruchomości Zabrze. Zobacz, co możemy Ci zaoferować. Wchodząc na serwis ogłoszeniowy regularnie, można zauważyć, że nie tak łatwo znaleźć kupca na mieszkanie w stolicy. Dobra lokalizacja, satysfakcjonujący metraż, wysoki standard – to nie jedyne aspekty, jakie decydują o tym, czy znajdzie się chętny. Szczególnie taki, który zapłaci właściwą kwotę. Alternatywą dla takich serwisów, czy biur nieruchomości jest Skup mieszkań.org. Jak działa skup nieruchomości nad Wisłą? Kogo może zainteresować oferta? Czy skup mieszkań to korzystne rozwiązanie? 

Skup nieruchomości w Zabrzu – co to jest?

Skup mieszkań, który działa w Zabrzu, to firma, zajmująca się odkupywaniem zarówno mieszkań, jak i innych nieruchomości. Jest to skup nieruchomości za gotówkę w Zabrzu. Nasza firma kupuje najczęściej lokale, które trudno sprzedać. Zalicza się do nich głównie:

 • zapisane w spadku,
 • po zmarłym,
 • po zalaniu (lub innych zdarzeniach losowych),
 • do remontu,
 • z lokatorem,
 • zadłużone (z komornikiem, hipoteką itp.)
 • lokale, które ktoś próbuje bezskutecznie sprzedać przez wiele lat. 

Skupmieszkan.org to firma, która podejmuje się zakupu każdej takiej nieruchomości, jak wymienione wyżej. Klient skupu może liczyć na szybką wypłatę środków – do ręki, w papierowych banknotach. 

Wybór skupu to zatem pewnik, że uda się szybko spieniężyć nieruchomość, szczególnie taką, na którą można by szukać chętnego przez długie lata i nie znaleźć. Zdarza się, że każdego stać na to, by przygotować swoje mieszkanie w taki sposób, by podnieść jego wartość rynkową. W takiej sytuacji trzeba mieć świadomość, że aby znaleźć kupca trzeba będzie albo obniżyć mocno cenę, albo wystawić informację, że cena mieszkania podlega jeszcze negocjacji. 

W jednym, jak i w drugim przypadku jest to niekorzystna opcja, zwłaszcza jeśli korzysta się jeszcze z pośrednictwa biura nieruchomości. Firma ta pobiera bowiem prowizję za swoje usługi, która wynosi nawet kilka procent wartości lokalu, który ktoś chciałby sprzedać. Natomiast w skupie wiadomo z góry, ile otrzyma się środków, gdyż nie dochodzą żadne takie działania, a firma ta potrafi oszacować wartość nie tylko na podstawie stanu technicznego, czy utrzymania, ale też bierze pod uwagę np. lokalizację, czy metraż. 

Dlaczego skup nieruchomości za gotówkę w Zabrzu? 

Właściciel nieruchomości zastanawia się, jak sprzedać mieszkanie w Zabrzu, by znaleźć kupca w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin? Odpowiedzią jest firma Skupmieszkan.org działająca na terenie tego miasta. Jest to w pełni bezpieczna transakcja, którą można zrealizować „po cichu”, zachowując poczucie prywatności. 

Nawet jeśli udostępnisz ogłoszenie na grupach w mediach społecznościowych, nie masz pewności czy znajdziesz kupca. Jest natomiast wielce prawdopodobne, że w takim przypadku telefony „będą się urywać”, a skrzynka mailowa „zapychać”. Niemniej może to w ogóle nie spowodować, że ktoś złoży konkretną i poważną propozycję. 

Podobnie może być w przypadku, kiedy szuka się chętnego na swoje mieszkanie po swoich znajomych, czy krewnych poza siecią. Nieraz takim bliskim osobom trzeba nieco opuścić, żeby nie byli urażeni, że traktuje się ich jak osoby obce. Pomimo tego, że zaoferuje się im dobrą kwotę, może się okazać, że akurat w tym momencie nikt nie będzie zainteresowany. Kiedy indziej znów ktoś może być chętny, ale nie będzie mieć przygotowanej kwoty na już, żeby od razu podpisać umowę kupna-sprzedaży mieszkania i wpłacić należną sumę. 

Wszelkie formalności, czy wycena online mieszkania – tym wszystkim zajmuje się już skup. Z tego też powodu każdy, kto zgłosi się do firmy zajmującej się skupem mieszkań za gotówkę w Zabrzu, może spodziewać się, że instytucja ta „odciąży go” podczas dopełniania wszelkich spraw związanych ze sprzedażą mieszkania. Instytucja ta w swoim zakresie spakuje nawet i wywiezie przedmioty, które pozostały w lokalu, np. po poprzednim właścicielu. 

Jak może pomóc nasza firma?

1. Szybka sprzedaż

Firma, która skupuje nieruchomości w stolicy to idealny wariant dla każdego, kto zastanawia się nad tym, gdzie szybko sprzedać mieszkanie w Zabrzu

2. Właściciele różnych nieruchomości znajdujących się w stolicy

Mogą z tej oferty skorzystać ci, którym ciąży mieszkanie, dom, działka, czy kamienica, której są właścicielami. 

3. Sprzedaż starego lokalu i zakup nowego

To również dobra opcja dla tych, którzy potrzebują gotówki, żeby mieć np. na zakup nowej nieruchomości lub kolejnej na rynku pierwotnym bądź wtórnym. 

4. Nie wiadomo, jak sprzedać lokal w Zabrzu

Z oferty skupu ucieszą się również te osoby, które nie mają zielonego pojęcia, jak sprzedać mieszkanie w Zabrzu lub nie mają czasu, żeby się tym zająć. 

5. Niepotrzebny lokal

Nasza firma może być także dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby pozbyć się niepotrzebnego lokalu, bo np. międzyczasie kupili inne albo jest to mieszkanie po zmarłym, budzące zbyt wiele (przykrych) wspomnień. 

6. Głośna okolica

Wieczorem po pracy, gdy przychodzi się do domu, czy mieszkania, domownik chciałby odpocząć. Nie zawsze jest to możliwe, gdy w pobliżu znajduje się np. dyskoteka, pub, czy inne miejsce, skąd regularnie dobiega hałas. Równie trudno wytrzymać w lokalu, gdzie mieszkają osoby, które często wyjątkowo głośno puszczają muzykę, przeprowadzają szereg prac remontowych, czy innego rodzaju działania o dużym natężeniu hałasu. Nie każdemu odpowiada takie środowisko i bywa to dobry powód, by jak najszybciej sprzedać mieszkanie i przeprowadzić się gdzie indziej. 

7. Brak chętnych

Jeżeli ktoś już wiele lat próbuje sprzedać swoje mieszkanie i nie udaje się to, skup nieruchomości w stolicy może być jedynym wyjściem. Z każdym rokiem lokal traci na wartości i trzeba dbać o to, żeby był atrakcyjny dla potencjalnych chętnych. Nie wszyscy właściciele mieszkań będą chcieli przeistoczyć taką nieruchomość w potencjalny biznes, a brak chętnych na zakup to same straty finansowe. 

8. Ciągłe remonty

Zdarza się, że ktoś mieszka w bloku mieszkalnym i ma wyjątkowego pecha do swoich sąsiadów. Jeszcze nie skończy wykańczać łazienki, a już musi myśleć o remoncie, bo doszło do zalania sufitu. Kiedy już uda się uporać z sufitem, zza ściany ktoś ciągnie instalację i w kuchni odpadają płytki. 

Nie każdy może sobie pozwolić na wydawanie pieniędzy na takie prace i nie każdy ma czas, by się nimi zajmować. Firmy ubezpieczeniowe także nie są bankiem pieniędzy i zwykle wypłacają odszkodowanie tylko raz i w ograniczonym zakresie. Ciągłe remonty to częsty powód, dlaczego ludzie wybierają firmę SkupMieszkań

9. Niebezpieczne otoczenie

Nieraz ktoś chciałby jak najszybciej sprzedać swoje mieszkanie, bo nie czuje się bezpiecznie tam, gdzie mieszka. Jeżeli na osiedlu często dochodzi do bójek, do awantur sąsiedzkich, bywa to dość niepokojące, zwłaszcza gdy wychowuje się dorastające dzieci. 

Skup nieruchomości – jak sprzedać mieszkanie w Zabrzu? 

Zastanawiając się nad tym, jak sprzedać mieszkanie w Zabrzu, może się to okazać prostsze i szybsze niż się komuś wydaje. Wybierając profesjonalny i doświadczony skup, który funkcjonuje w stolicy, można nieraz wysłać tylko jedno zapytanie, a później przeprowadzić jedną rozmowę telefoniczną, by taka firma zajęła się całą resztą. 

Procedura w tym przypadku jest bardzo prosta: po zgłoszeniu, nasi pracownicy podejmują się wyceny nieruchomości na podstawie uzyskanych danych od potencjalnego klienta. Następnie ustala telefonicznie wszystkie szczegóły, ogląda mieszkanie, a na koniec podpisuje umowę kupna-sprzedaży i wypłaca gotówkę. 

Oczywiście jest to standardowy proces, od którego zdarzają się odstępstwa, głównie ze względu na indywidualny przypadek osoby, która chciałaby sprzedać swój lokal mieszkalny lub inną nieruchomość zlokalizowaną w Zabrzu. 

Nawet gdy ktoś mieszka za granicą, a ma niepotrzebny lokal w Polsce, nie musi się martwić o to, że będzie musiał przyjeżdżać wiele razy. Niekiedy w takim przypadku, jak i wówczas, gdy planuje się sprzedać lokal w kraju, nie trzeba nawet fatygować się do biura firmy skupującej mieszkania. 

Wystarczy kontakt telefoniczny, e-mailowy lub online, by dopełnić wszystkie formalności. Osoby zza granicy mogą zawsze upoważnić kogoś ze swoich krewnych, by np. przekazał klucze do lokalu, czy oprowadził po nim lub złożył należne podpisy na niezbędnej dokumentacji. 

Skupujemy nieruchomości na terenie całej Polski. Nasze oddziały można znaleźć między innymi:

Skup mieszkań za gotówkę w Zabrzu – korzyści

1. Gotówka do ręki

Wybierając skup mieszkań w Zabrzu, otrzymuje się pieniądze do ręki. Jest to więc bezpieczna transakcja. Tym bardziej że zawsze można sprawdzić, czy przekazane banknoty nie są fałszywe. Gotówka do ręki bywa dla niektórych lepszym wyjściem niż przelew środków na konto. Zwłaszcza gdy chcieliby je od razu przeznaczyć na konkretny cel, który nierzadko jest powodem, dla którego ktoś planuje jak najszybciej sprzedać swoje mieszkanie. 

2. Uczciwa transakcja 

Tak, skup nie wypłaca pełnej kwoty, czyli równowartość ceny, za jaką można by sprzedać mieszkanie, dając ogłoszenie do sieci. Jest to zwykle 90% wartości lokalu mieszkalnego, czy innej nieruchomości, jaką ktoś chciałby odsprzedać. Niemniej biuro nieruchomości także nie wypłaca pełnej kwoty, gdyż pobiera prowizję, a do tego nie daje też gwarancji, że znajdzie chętnego w ciągu najbliższych kilku dni. Ostatecznie może się okazać, że skup zaproponuje przyzwoitą kwotę, którą będzie można w całości otrzymać zaraz po zawarciu umowy kupna-sprzedaży. 

3. Szybka sprzedaż

Niezależnie od tego, w jakim stanie jest dany lokal, dom, czy np. kamienica, firma zajmująca się skupem „nie wybrzydza”. Nawet jeśli mieszkanie wymaga generalnego remontu, czy dom jest wyjątkowo leciwy, w dalszym ciągu można sfinalizować taką transakcję tak, jakby to były „perełki” na rynku nieruchomości. 

4. Przejrzyste warunki (brak ukrytych kosztów)

W ofercie skupu mieszkań za gotówkę w Zabrzu na próżno doszukiwać się niejasnych sformułować w umowie, czy procedury, jaka mogłaby budzić wątpliwości. Cały proces jest klarowny, dlatego właściciel mieszkania na każdym etapie orientuje się, jakie trzeba przeprowadzić czynności, żeby udało się dokonać zakupu. 

5. Wycena w 24 godziny

Osoba, która chciałaby sprzedać swoje mieszkanie, może spodziewać się, że skup zaproponuje kwotę, jaką zapłaci w ciągu 24 godzin od momentu, w którym otrzyma zgłoszenie. Bierze pod uwagę takie informacje związane z lokalem, jak: 

 • metraż,
 • liczba pokoi,
 • piętro,
 • lokalizacja,
 • rok wybudowania,
 • stan techniczny.

Ile kosztuje sprzedaż mieszkania w Zabrzu? 

Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda nieruchomość jest inna. Firmy, które zajmują się skupem, nie przyjmują stawki, np. za metr kwadratowy, ponieważ liczy się nie tylko metraż mieszkania. Chcąc wiedzieć, gdzie szybko sprzedać mieszkanie w Zabrzu, najlepiej wypełnić formularz i poczekać na wycenę, która często jest darmowa. Jeżeli wtedy komuś podana kwota nie odpowiada, może spytać, czy podlega ona jeszcze negocjacji, a jeśli nie, warto rozważyć ofertę konkurencyjnych firm tego typu lub inne opcje umożliwiające sprzedaż lokalu w stolicy. 

Gdzie szybko sprzedać mieszkanie w Zabrzu? 

Zanim ktoś skorzysta z oferty skupu mieszkań w Zabrzu, warto sprawdzić, czy ma do czynienia z profesjonalną instytucją godną zaufania. Jakby nie było sprzedaż nieruchomości to poważne przedsięwzięcie, gdyż zawiera się transakcję na znaczną kwotę. 

Trzeba więc dowiedzieć się, czy dana firma na pewno jest zarejestrowana, czy nie jest zadłużona, a także czy klienci danej firmy wypowiadają się o niej pozytywnie. Można również sprawdzić, jak długo dany skup jest dostępny w sieci, chociażby po wieku zarejestrowanej domeny. Pozwoli to zorientować się np. od jak dawna taki skup mieszkań działa na rynku krajowym, oferując swoje usługi zdalnie. 

Korzystając z jego oferty, można sprzedać nie tylko mieszkanie, ale również dom, działkę, kamienicę, lokal biurowy i praktycznie dowolną inną nieruchomość, jaka jest dostępna na rynku krajowym, czy zagranicznym. 

Zapraszamy do wysyłania zgłoszenia poprzez formularz kontaktowy Wycena online!

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie