Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wypełnij formularz, by otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. W ciągu 24h otrzymasz odpowiedź zwrotną.

Skup nieruchomości Zawiercie

Jeśli szukamy odpowiedniego klienta na kupno mieszkania, które stwarza nam mnóstwo problemów, często wyczekujemy go z niecierpliwością. Zdarza się, że niektórzy nawiązują współpracę z biurami pośredniczącymi w sprzedaży, aby zwiększyć swoje szanse na rychłą sprzedaż. Są jednak sposoby na bezproblemową sprzedaż nieruchomości i to w atrakcyjnej cenie. W jaki sposób można to zrobić? Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę, która zaoferuje skup nieruchomości w Zawierciu.

Plusy sprzedaży nieruchomości firmie skupującej

Jeśli będziesz rozważał sprzedaż swojego mieszkania lub domu firmie skupującej, bez wątpienia szybko dostrzeżesz plusy, jakie wynikają z takiej decyzji. Zauważysz też wyraźną różnicę pomiędzy sprzedażą tradycyjną a skupem nieruchomości w Zawierciu. Pierwszym dostrzegalnym plusem jest z pewnością to, że transakcja przebiega bardzo szybko. Oznacza to, że sprzedać mieszkanie możesz już w 72 godziny. Jeśli pomyślisz o tym, że przy samodzielnej próbie sprzedaży często trzeba oczekiwać nawet kilka miesięcy, zanim podpisze się umowę sprzedaży z klientem, to 72 godziny wydają się abstrakcją, ale jest to oczywiście możliwe. 

Kolejną różnicą, a jednocześnie plusem, jaki można dostrzec, jeśli bierzemy pod uwagę nawiązanie współpracy ze skupem nieruchomości w Zawierciu, jest zaangażowanie ze strony kupującego. Jest to w szczególności widoczne w tym, jak dobry kontakt nawiązuje się z firmą, która dokładnie określa swoje warunki, omawia szczegóły i pomaga, jeśli wynikają z tego jakieś problemy. Można w związku z tym liczyć na zaangażowanie i wsparcie, jeśli mowa o zgromadzeniu dokumentów, jakimi są akt własności, wypis ksiąg wieczystych, czy zaświadczenie o stanie zameldowania. Taką pomoc z pewnością otrzymalibyśmy, gdybyśmy nawiązali współpracę z biurem pośredniczącym w sprzedaży, jednak pomoc ta nie byłaby bezpłatna. 

W związku z powyższym nasuwa się kolejny plus, a więc brak prowizji. Skup nieruchomości nie nalicza opłat prowizyjnych za to, że przygotuje dla nas wycenę, pomoże w skompletowaniu dokumentów, czy udziela kilku porad prawnych. Jest to typowe dla biura pośredniczącego w sprzedaży, jednak nie dla skupu. Zarówno przygotowanie rzeczowej wyceny nieruchomości, jak i udzielenie podpowiedzi w zakresie problemów z nieruchomością nie uwzględniają tutaj prowizji, mimo że pracownicy firmy skupującej muszą wykazać się zaangażowaniem w znacznym stopniu. Są klienci, którzy nie dowierzają, że nawiązując współpracę ze skupem nieruchomości w Zawierciu, nie nalicza się żadnej opłaty prowizyjnej. W związku z tym można śmiało powiedzieć, że oszczędza się i to niemałe pieniądze. 

O oszczędzaniu pieniędzy można powiedzieć przy okazji następnej pozytywnej kwestii, która wynika z faktu nawiązania współpracy ze skupem nieruchomości w Zawierciu. Mowa o oszczędzaniu pieniędzy, poprzez szybką i bezproblemową sprzedaż. Jeśli można sprzedać mieszkanie nawet w ciągu trzech, czterech dni, można zaoszczędzić masę pieniędzy na opłatach, czynszu, czy w ekstremalnych sytuacjach na naliczanych odsetkach w związku z zadłużeniem mieszkania. Kiedy sprzedajemy mieszkanie samodzielnie albo przy pomocy pośrednika taka sprzedaż przeciąga się na kilka miesięcy, co oznacza konieczność opłacania mieszkania. Wybierając skup, sprzedajemy mieszkanie szybko, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na własne przyjemności.

Kontakt z firmą, która kupuje mieszkanie, odbywa się w gruncie rzeczy zdalnie, co tylko przyspiesza cały proces sprzedaży. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco przez cały czas, a wszelkie istotne kwestie, które wyniknęły niespodziewanie, możemy ustalić bez względu na porę dnia z przedstawicielem firmy. To nie tylko komfort, wygoda i chyba już konieczność w naszych czasach, ale przede wszystkim możliwość wpływania na szybkość przeprowadzonej transakcji. 

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać skup nieruchomości w Zawierciu, jest opcja wyboru notariusza według własnych preferencji. Sprzedaż odbywa się w sposób legalny, dlatego nie można pominąć wizyty w kancelarii notarialnej, by dokonać przeniesienia własności na nowego nabywcę, jednak klient ma ogromny wpływ na wybór danej kancelarii. Mając na uwadze, że niektórym potrzebna jest taka decyzja, by zaufać firmie na 100%, wybór własnego notariusza (a w zasadzie we własnym mieście) stwarza obraz bezpieczeństwa. Możemy wygodnie umówić się na wizytę z notariuszem, którego być może znamy. Nie ma potrzeby, żeby przemierzać pół Polski, by spotkać się w nieznanej nam kancelarii notarialnej na podpisaniu aktu.

Jeszcze jeden plus nasuwa się w związku z podjęciem współpracy ze skupem nieruchomości w Zawierciu. To nic innego jak dostępność. Oferta wykupu nieruchomości różnej maści dedykowana jest nie tylko mieszkańcom Zawiercia, ale wszystkim Polakom. Firma skupuje nieruchomości na terenie całego naszego kraju, dojeżdżając do klienta. Jeśli masz trudności ze sprzedażą nieruchomości, jak najbardziej powinieneś rozważyć skup nieruchomości, by pozbyć się problemów i zyskać gotówkę.

Ostatnim (chyba) plusem, jaki można wyodrębnić w związku ze sprzedażą nieruchomości firmie skupującej, jest to, że można zaoferować niemal każdą nieruchomość. Firma skupuje mieszkania, domy, lokale gospodarcze, handlowe, usługowe, garaże, poddasza, hotele, kamienice, działki, ale także udziały w nieruchomościach, jak również mieszkania czy domy z lokatorami. Wszystko można dogadać z przedstawicielem firmy skupującej. 

Prowadzimy też skup nieruchomości z lokatorami

Jak wygląda wycena nieruchomości online?

Przygotowanie propozycji cenowej jest banalnie proste. Można to zrobić w zupełności online. Wystarczy jedynie skorzystać z formularza, który pomoże Ci opisać nieruchomość. To tylko kilkanaście podstawowych pytań. By odpowiedzieć na nie, wystarczy poświęcić tylko chwilę. Kiedy już to zostanie zrobione, trzeba wysłać zgłoszenie. Trafi ono do specjalisty, który w kwestii rzeczoznawstwa jest ekspertem. Nie trzeba nawet oglądać mieszkania, by móc ustalić wstępną wartość takiej nieruchomości. Dla większości jest to wygodne rozwiązanie. Dlaczego wygodne? Bo po kilkunastu godzinach otrzymuje się gotowe opracowanie cenowe, które rozwiewa wszelkie wątpliwości. Być może właśnie wtedy do osoby sprzedającej dojdzie, że cena, której oczekiwał, była zbyt wysoka i być może dlatego, nie było chętnych z rynku wolnego na jego kupno. 

Skup nieruchomości w Zawierciu z pewnością będzie w stanie zaoferować swoim klientom dogodne warunki. Bardzo wielu klientów przystaje na takie warunki, ponieważ są one bardzo bliskie wartości rynkowej. Wiele z konkurencyjnych firm, za szybką sprzedaż nieruchomości oferuje nawet mniej niż 70% wartości domu, skup nieruchomości w Zawierciu podchodzi do szybkości sprzedaży w podobny sposób, ale może zaoferować nawet 95% wartości nieruchomości, co robi wielką różnicę. Jak wiele można stracić, podejmując zbyt pochopnie decyzję! Najkorzystniej poprosić o przygotowanie wyceny kilka firm, by zobaczyć, co poszczególne skupy mają do zaoferowania.

Wycena online nieruchomości nie musi odbywać się poprzez spotkanie i dokładne lustrowanie wad mieszkania, nie musi także trwać długo. Jeśli ma się do czynienia z profesjonalistami, takie działania przychodzą bardzo szybko. Wielu klientów jest zaskoczonych, że w kilkanaście godzin po wysłaniu swojego zgłoszenia otrzymuje się na skrzynkę mailową odpowiedź zwrotną i to z propozycją ceny.

Rozmowa z klientem

Rozmowa z klientem, który wysłał swoje zgłoszenie i otrzymał odpowiedź pozytywną wraz z wyceną, dotyczy omówienia najważniejszych warunków. Wiele można przedyskutować zdalnie, ku zaskoczeniu każdego. Przede wszystkim można ustalić, kiedy dojdzie do finalnego spotkania. Sam termin jest oczywiście najważniejszy, ale także należy omówić to, gdzie dojdzie do takiego spotkania. Klient ma okazję podjąć decyzję samodzielnie. Może zaproponować znaną sobie kancelarię notarialną, by właśnie tam podpisać akt przeniesienia własności. Są klienci, którym taki pomysł w szczególności bardzo się podoba. Z pewnością dzięki niemu czują się zdecydowanie pewniej, co tylko jest najlepszym potwierdzeniem, że podjęta decyzja o sprzedaży mieszkania skupowi nieruchomości w Zawierciu była doskonałą decyzją.

Rozmowa z klientem wykonywana jest oczywiście na najwyższym poziomie. Firma w żaden sposób nie narzuca się klientowi i dopasowuje do jego ustaleń. W razie problemów z uzyskaniem dokumentów także służy pomocą, by maksymalnie przyspieszyć cały ten proces.

Wśród ustaleń należy także dokładnie omówić sprawę związaną z rozliczeniem. To ważne, aby wiedzieć, czy klient życzy sobie rozliczenie gotówkowe, czy przelew bankowy. Dzięki takiej świadomości skup nieruchomości w Zawierciu może się odpowiednio przygotować. Wiele osób obawia się przelewu bankowego, w końcu pieniądze nie są szybko księgowane na koncie, a co jeśli coś pójdzie nie tak? Do takich sytuacji nie dochodzi, ponieważ firma oferuje natychmiastowe przelewy bankowe, które bardzo szybko są księgowane na koncie klienta. Ponadto, nawet jeśli z jakichś powodów księgowanie się opóźni (z przyczyn niezależnych od firmy), to i tak przekazanie kluczy do mieszkania odbywa się dopiero w momencie, kiedy klient ma na koncie całą ustaloną kwotę. To bardzo bezpieczne rozwiązanie dla klienta, który być może ma obawy przed taką sprzedażą nieruchomości, choć zupełnie niepotrzebnie. 

Z pewnością klient zostanie dodatkowo poinformowany, że nie ma się co obawiać w kwestii pokrywania kosztów notarialnych. Skup nieruchomości w Zawierciu przejmuje na siebie całą tę kwotę, która zostanie wyliczona w biurze notarialnym, aby klient nie musiał narażać się na żadne koszty. Kwota ta jest oczywiście niemała, a coraz częściej opłaca się ją w sposób połowiczny, po równo na każdą ze stron. W tym przypadku nie ma mowy o tym, aby klient opłacał koszty notarialne. Dla klientów takie zachowanie to kolejny dowód na to, że firma działa w sposób uczciwy i ma na uwadze swojego klienta. Nie narazi go na żadne straty, a przy tym zaoferuje bardzo atrakcyjną i odpowiednio wysoką cenę skupu mieszkania przy szybkim załatwieniu wszelkich formalności.

Sprawdź nasz skup nieruchomości komercyjnych

  DODATKOWE INFORMACJE

  Miejsce postojowe
  Winda
  Balkon / taras
  Komórka lokatorska / piwnica
  Osobna jasna kuchnia

  Aby wycenić pozostałe rodzaje nieruchomości (dom, działkę, lokal użytkowy, budynek, poddasze itd.) skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie